DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / 15 Yıl 3600 Gün İle Kıdem Tazminatı Dilekçesi

15 Yıl 3600 Gün İle Kıdem Tazminatı Dilekçesi

Ekim 20, 2021 0 2.217

08.09.1999 tarihinden önce sigorta başlangıcınız olmuşsa bu durumda 15 yıl çalışıp 3600 gün prim ödemesi yaparak emekli olmadan yaşınızı bekleyebilirsiniz. Bu süre içerisinde ise çalıştığınız iş yerinden istifa edip kıdem tazminatı alabilme imkânınız olacak. Ancak bu tazminatı almaya hak kazanabilmek için istifa etmeden önce SGK’ya başvurup emekli olabilir yazısı almanız gerekiyor. Başvuru işlemi ise dilekçe ile mümkün. Yani bu yazımızda aşağıya bırakmış olduğumuz dilekçe örneğini doldurarak SGK’ya teslim edebilirsiniz.

Aşağıda SGK’ya vereceğiniz bu dilekçe örneğinin nasıl hazırlandığı aşağıda belirtilmiştir.

SGK’ya Kıdem Tazminatı Dilekçesi Nasıl Hazırlanır?

SGK’ya dilekçe hazırlanırken öncelikli olarak işyeriniz hangi SGK Müdürlüğüne bağlı ise onun adını yazmanız gerekiyor. Örneğin; (Ankara SGK Müdürlüğü’ne) gibi.  Başlığın hemen altına sigorta sicil numaranızı ve TC kimlik numaranızı yazmanız gerekiyor.

DİKKAT!  Karar Düzeltme Dilekçesi Örneği

Daha sonrasında ise 15 yıl 3600 gün prim şartlarını ne zaman doldurduğunuzu, adınızı, soyadınızı ve adresinizi yazdıktan sonra dilekçenizi tamamlamanız gerekiyor.

Açıklama bölümünde çalışmalarınızla ilgili detaylı bilgileri vermiş olmanız daha hızlı ve net sonuç alabilmeniz konusunda da önemlidir.

15 Yıl 3600 Gün İle Kıdem Tazminatı Dilekçesi

SGK Kıdem Tazminatı

Kıdem tazminatı çalışanın emekli olurken ya da istifa ederken belli bir süre sonrasında hak ettiği kazancı toplu olarak alabilmesi şeklinde tanımlanabilir. Kıdem tazminatı belirlenirken işçinin bulunduğu yerdeki çalışma süresi dikkate alınır ve ödeme hesaplaması buna göre gerçekleştirilir.

Aşağıdaki linkten 15 yıl 3600 gün ile kıdem tazminatı dilekçesi örneğini indirip doldurarak başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir