DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Sgk dilekçe örnekleri / 7000 Gün İle Kıdem Tazminatı Yazısı Dilekçe Örneği

7000 Gün İle Kıdem Tazminatı Yazısı Dilekçe Örneği

Ekim 18, 2021 0 7.857

SGK üzerinden emekli olmaya hak kazanabilmek için prim gün sayınızı doldurmuş olmanız gerekir. Bu makalemizde de 7000 gün ile kıdem tazminatı almak için dilekçe nasıl doldurulur bu konu hakkında bilgi verelim istedik.

7000 gün sayısını dolduran kişiler emekli olabilmek için yalnızca yaşını beklemek isteyebilirler. Bu durumda çalıştığınız yerden kıdem tazminatınızı alma hakkınız ortaya çıkacaktır. Ancak bunu yaptığınızda işten ayrılmak zorunda kalacağınızı da unutmamanız gerekir. Elbette çalışmak isterseniz ve işveren sizi tekrar işe almak isterse bu farklı bir durumdur.

Hem SGK hem de işyerinize vermek için öncelikli olarak 7000 gün primi dilekçesi doldurmanız gerekiyor. Bu dilekçenin Word halini aşağıda sizin için bıraktık. İndirme linki üzerinden tıkladığınızda dosyayı bilgisayarınıza indirebilir ve kendi adınıza uygun alanları doldurarak gerekli kurum ve kuruluşa teslimini gerçekleştirebilirsiniz.

SGK’ya verilecek dilekçe nasıl hazırlanır?

Hemen hatırlatma yapalım SGK’dan  “EMEKLİ OLABİLİR” yazısını almadan işyerinizden istifa ederseniz bu durumda kıdem tazminatınızı alamazsınız. Bunun içinde öncelikli olarak dilekçenizi SGK’ya vermeniz gerekir.

DİKKAT!  4500 Gün İle Kıdem Tazminatı Dilekçesi

Dilekçe hazırlanırken öncelikli olarak işyerinizin bağlı bulunduğu SGK müdürlüğünün adını yazmanız gerekiyor. Örneğin: Ankara SGK Müdürlüğü gibi. Bundan sonrasında ise sigorta sicil numaranızı ve TC kimlik numaranızı yazmanız ve devam etmeniz gerekiyor.

Dilekçenin en son bölümünde ise tarih adınız, soyadınız ve adres bilgilerinizin yer alması şart.

Dilekçe örneği üzerindeki tüm bilgileri doğru bir şekilde düzenledikten sonra çıktısını alarak başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir