DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / A101 İstifa Dilekçesi Örneği – A101 Başvuru Dilekçesi

A101 İstifa Dilekçesi Örneği – A101 Başvuru Dilekçesi

Kasım 24, 2021 0 7.041

101, Türkiye’nin pek şehrinde ve ilçesinde hizmet veren marketler zinciridir. A101’de çalışan pek çok personel vardır ve bu personeller sürekli olarak kendi içerisinde değişiklik gösterir.

A101 istifa dilekçesi örneği sitemizde yer almaktadır. Aşağıdaki örnekten yola çıkarak dilekçenizi doldurarak istifanızı verebilirsiniz. Herhangi bir işyerinden istifa ederken bunun bir yolunun olduğunu bilmeniz gerekiyor. Yani direk olarak işten ayrılmanın getirmiş olduğu birtakım yükümlülükler vardır. Bunları yerine getirmemeniz durumunda sizden maddi tazminata kadar istenilebilir. Dolayısıyla haklı olduğunuz bir yerde haksız duruma düşmekte özellikte bir işten ayrılma sürecinde çok doğru olacak bir süreç değildir.

İnsanlar büyük işler hayal ederek iş hayatına girmeye çalışır, fakat bazı durumda da istedikleri sonuca ulaşamazlar. Dolayısıyla bir işe girmek kadar işten ayrılmakta normal bir süreçtir.  Hazırladığımız a101 istifa dilekçesi örneği sayesinde kendinize bir dilekçe hazırlayabilecek ve gerekli birimlere teslim sonucu, işlemlerinizi tamamlamış olacaksınız.

DİKKAT!  Menfi Tespit Davası Dilekçe Örneği

A101’de işe başlamanın bazı avantajlarının yanı sıra dezavantajları da vardır. Yani hiç beklemediğiniz bir anda sorunla karşılaşabilirsiniz. Biz bu sektöre yeni girmek isteyenlerden ziyade bu sektörden ayrılmak isteyenler için aşağıda dilekçe örneğini verdik. Bu dilekçe örneğini doldurarak sizde işten ayrılırken çalıştığınız mağazaya verebilirsiniz.

A101 İstifa Dilekçesi Örneği
A101 İstifa Dilekçesi Örneği

İstifa Dilekçesinde Nelere Dikkat Ediliyor?

A101 istifa dilekçesi yazarken bazı önemli hususlara dikkat etmeniz gerekiyor. Dilekçede esas olan şey açıklamadır. Açıklamanız uzatmadan sade ve yalın bir dille ancak resmi olarak hazırlanması gerekiyor. Unutmamalısınız ki A101 özel bir şirket olsa da siz resmi bir iş yaptığınızdan dolayı süreci resmiyete uygun bir şekilde hazırlamanız gerekir.

Dilekçeniz A4 kağıda yazılmalıdır.Dilekçenizin başından sonuna kadar tüm bilgiler size ait ve gerçeği yansıtıyor olması gerekir. Dilekçenizin en sonunda adınız, soyadınız, imzanız, telefon numaralarınız ve çalıştığınız mağazanın belirtilmiş olması gerekir. A101 dilekçesini şirket adına ve şirkete binayen yazmanız gerekir.

DİKKAT!  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına Verilecek Dilekçe Örneği

A101 İstifa Dilekçesi Örneği

Dilekçenizde tarih sağ alt köşede yazılması gerekiyor. Başlığınız büyük ve A101 İnsan Kaynakları Müdürlüğüne şeklinde yazmalıdır.

Dilekçenizin örnek metni şu şekilde olabilir. “ A101 Marketler Zinciri bünyesinde 11.11.2015 tarihi itibari ile işe başladığım ”kasiyer” görevinden 05.05.2016 tarihi itibari ile istifa etmek istiyorum. Çalışma sürem içerisinde, çalışmamın karşılığını maddi ve manevi yönden aldığım için teşekkür ederim. İstifamın kabulünü ve gereğinin yapılmasını arz ederim. Saygılarla.”

En sonunda ise adınızı soyadınızı imzanızı TC kimlik numaranızı yazarak adresinizi ekleyip dilekçenizi tamamlamanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir