DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Vergi dairesi dilekçeleri / Adres değişikliği dilekçe örneği

Adres değişikliği dilekçe örneği

Mart 14, 2020 0 4.950
  • adres değişikliği dilekçe örneğiVergi dairesi SGK adres değişikliği formu dilekçesi örneği

Merve SANAY :
Hocam Merhaba,
Özel bir şirkette hem muhasebe hem de insan kaynakları işlerini hallediyorum. İşletme çok büyük çaplı olmadığı için hemen hemen her konuda problemleri ben çözüyorum. Yakın zamanda şirketimiz farklı bir lokasyona taşındı. Bu sebepten dolayı vergi dairesine bu konu hakkında bir yazı yazmamız gerekiyor. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Bize vergi dairesi adres değişiklikliği dilekçe örneği gerekiyor. Google üzerinden baya bir araştırma yaptım. Ancak istediğim gibi bir şablon bulamadım.

Sayın Merve SANAY ;
Vergi mükellefi olarak işlem gören bir şirket adres değişikliği yaptığında mutlaka bunu beyan etmek zorundadır. Hatta sadece vergi dairesi de değil hemen hemen işinin olduğu tüm kurumlara bu durumu bildirmelidir. Ben sana vergi dairesi için kullanabileceğin bir adres değişikliği dilekçesi paylaşıyorum. Kurum isimlerini ; sgk, maliye, belediye, savcılığa gibi düzenleyebilirsin. Sayfanın en altından adres değişikliği dilekçesini kolaylıkla indirebilirsin. Word formatında hazırladığımız için çıktı almadan önce gerekli düzenlemeleri yapabilirsin.

DİKKAT!  Anket formu örneği excel

Vergi dairesi adres değişikliği dilekçesi

Yapılan lokasyon değişikliklerinde bir yazı yazılması gerektiğini söylemiştik. Ancak bunu yazarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini de bu başlık altında paylaşacağız. Yazdıklarımızı uygulamanız halinde herhangi bir problem yaşamadan kurumlardaki ikametgah değişiklik işlemlerinizi kolay bir şekilde, sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz.

+Hangi vergi dairesi ile işlemlerinizi gerçekleştiriyorsanız mutlaka yazıyı oraya yazmalısınız. Farklı bir şehirde yada ilçede bulunan bir kuruma yazmanız halinde kabul edilmeyebilir.

+Kurumunuza ait özel işlem gördüğünüz vergi kimlik numarasını doğru bir şekilde yazıya dahil etmelisiniz.

+Dilekçe örneği üzerinde hangi tarihten itibaren yeni adreste olacağınızı mutlaka belirtmelisiniz. Örnek vermek gerekirse “14.03.2020 tarihinden itibaren xx adresinden yy adresine taşınmış bulunmaktayım” gibi bir cümle eklemek doğru olacaktır.

DİKKAT!  Apartman yönetimi ilk toplantı tutanağı örneği

+Son olarak ilgili vergi mükellefi kişi ise ad soyad ve imza atmalıdır. Kurum ise şirket sahibi yada işveren vekili bu işlemleri gerçekleştirebilir.

Vergi dairelerinde yapacağınız işlemlerde kullanabileceğiniz tüm yazıları vergi dairesi dilekçeleri sayfasından ulaşabilirsiniz. Sürekli olarak bu sayfa güncellenecektir. Talepleriniz doğrultusunda bulunmayan yazıları da yorum olarak belirtirseniz dahil edebiliriz.

Bir kişi yada kurum ikametgah değiştirdiği takdirde mutlaka ilgili kurumlara bilgi vermelidir. Bu sayfadan adres değişikliği dilekçe örneğini indirebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir