DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / Almanya vize sponsor dilekçe örneği

Almanya vize sponsor dilekçe örneği

Nisan 2, 2020 0 3.806

Büşra DEVELİ :
Merhabalar;
İlk önce Almanya da yaşayan teyzeme daha sonra da Amerika da yaşayan amcama ziyaretlerde bulunup biraz tatil yapmayı planlıyorum. Buradaki tüm masraflarımı da teyzem karşılayacak. Vize için benden sponsor dilekçe örneği talep ediliyor. Daha önce vize almak için böyle bir şey doldurmamıştım. Konu hakkında da bilgim yok. Bana hem ilgili dilekçe örneğini gönderip, teyzemin bana sponsor olup olamayacağı hakkında da bilgi verebilir misiniz?
Teşekkürler

Büşra DEVELİ Merhaba ;
Sayfanın en alt bölümünde word formatında örnek sponsor dilekçesini dahil ettim. Sırasıyla neler yapman gerektiğini ve kimlerin sponsor olabileceğini yazıda anlatacağım. Dilersen onları oku daha sonra da en alttan ilgili dilekçe örneğini indirebilirsin.iz.

Vize ne işe yarar?
Gezmek amacıyla bir çok ülkeyi ziyaret edebilmek için vize talep edilir.

DİKKAT!  İş Kazası Dava Dilekçesi Örneği

Öğrencilerin vize alması neden daha zordur?
Normal yaşamında bir işi olup çalışan kişilerin vize hakkı almaları oldukça basittir. Ancak öğrencilerin herhangi bir geliri bulunmadığı için vize almalarında zorluklar çıkarılabiliyor. Bunun için de sponsor dilekçe örneği ile ilgili öğrencinin masraflarının karşılanacağı kanıtlanır.

Kimler size sponsor olabilir?
Bir çok kişinin düşüncesinin aksine önüne gelen herkes size sponsor olamaz. Normalde sizlere sadece baba ve anneleriniz sponsor olmaya hak kazanırlar. Ancak velilerinizin 2’si de vefat etmişse, böyle bir durumda size bakmakla yükümlü olduğunu kanıtlayan akrabalarınızın sponsorlukları kabul edilir.

Schengen vizesi sponsor evrakları belgeleri

Sadece dilekçe yazarak sponsor olunamıyor. Bazı belgeleri bu yazı ile birlikte teslim etmek gereklidir.

DİKKAT!  Araç Haczi Talebi Dava Dilekçesi Örneği

*Sponsor olacak kişinin yazmış olduğu ıslak imzalı dilekçe örneği (Sayfamızın en altında word formatında, dilediğiniz gib düzenleyip indirebilirsiniz.)

*Masrafları karşılayacak kişinin çalışmakta olduğu şirket ile ilgili iş evrakları

*Sponsorun mal varlığı ve maddi durumunu ayrıntılı bir biçimde gösteren belgeler (Araç ruhsatı , üzerinde bulunan ev tapuları, banka hesap dökümü gibi durumlar. Ne kadar çok belge varsa o kadar iyidir.)

*Masrafları karşılayacak kişinin vukuatlı nüfus kayıt örneği. (Bu belgeyi e devlet üzerinden kolayca indirebilirsiniz.)

*Sponsor olacak kişinin imza sirküleri.

Aşağıdan Amerika Almanya sponsor dilekçe örneğini indirebilirsiniz. Aslında bu yazıyı herhangi bir ülkeden de vize almak için kullanabilirsiniz. Zaten en üst bölümde baş konsolosluğuna yazan bölümde ilgili ülkenin ismi yazılabilir.

Yurt dışına çıkış yapmak isteyen öğrenci kardeşlerimizin çeşitli masraf ve giderlerinin karşılacağına dair yazılan sponsor dilekçe örneğini bu linkten indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir