DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Şikayet Dilekçesi Örneği / Alo 184 Sağlık Bakanlığı Şikayet

Alo 184 Sağlık Bakanlığı Şikayet

Aralık 26, 2019 1 3.540

Ayhan GÜRBÜZ :
Mahallemizde bulunan sağlık ocağı doktoru, yeteri kadar bizimle ilgilenmiyor. Bu da yetmezmiş gibi bir şey sorduğumuzda hemen tersleniyoruz. Bununla ilgili sağlık bakanlığı şikayet işlemlerimizi nasıl gerçekleştirebiliriz?

En azından yaptığımız şikayet sonuçta bir denetleme gelmesi bile doktorun bize davranması için yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Mahallede yaşayan herkes aynı durumdan yakınıyor.

184 Sabim Şikayet Hattı

Ayhan Bey Hoşgeldiniz;
Sağlık alanında yaşadığınız herhangi bir sorunu 184 Sabim şikayet hattı üzerinden anında ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sabim şikyet hattını arayarak daha hızlı ve kaliteli bir çözüme ulaşabilirsiniz. Buradan yapacağınız şikayetler sürekli uzman doktorlar tarafından değerlendirilmektedur. Bu nedenle buradan yapacağınız bilgilendirmeler dilekçelere göre daha hızlı sonuca ulaşmaktadır

Sabim Nedir?
Sabim’in açılımı, Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi şeklindedir.

DİKKAT!  Adli sicil kaydının silinmesi dilekçe örneği

Sabim Alo 184 Çalışma Saatleri

Sağlık bakanlığı şikayet hattı 184, haftanın her günü 24 saat hizmet vermektedir. Dilediğiniz zaman yaşadığınız her türlü problemi standart memur çalışma saatlerini beklemeden iletebilirsiniz.

Geçmişte yaşanılan büyük sorunlar artık 184 sayesinde hızlı bir şekilde çözülebiliyor. Eskiden bir problem yaşanıldığında “Git kardeşim kime şikayet edersen et” gibi sözler kullanılıyordu. Artık 184 ihbar hattı sayesinde bunların önüne geçildi.

Yukarıda yazdığımız işlemlerin dışında sağlık bakanlığı şikayet işlemlerinizi dilekçe ile de yapabilirsiniz. Ancak bu işlem biraz daha uzun sürmektedir. Zaten vatandaşın yaptığı şikayetlerin daha kısa sürede sonuçlanması amacıyla 184 kurulmuştur.

Alo 184 Tütün İhbar Hattı

Sağlık bakanlığı şikayet hattı, aynı zamanda tütün ile ilgili yapacağınız şikayetlerde de de kullanılmaktadır. Biliyorsunuz ki, günümüzde artık hemen hemen her yerde sigara içme yasağı bulunuyor. Bu nedenle dumansız hava sahasını destekliyorsanız, sigara içilmemesi gereken bir yerde içen kişileri kolayda 184 tütün ihbar hattı ile şikayet edebilirsiniz.

DİKKAT!  Siber suçlar şikayet dilekçesi

Tütün ihbar işleminizi gerçekleştirdikten sonra o bölgeye hemen bir ekip atanır ve kısa süre içerisinde denetleme işlemi başlar. Herhangi bir tütün kural ihlali tespit edilmesi halinde ekip, hızlıca görüntü ve tutanakları işleme koyar.

Yeşil dedektör Mobil Uygulaması
Yeşil dedektör isimli mobil uygulaması üzerinden de günümüzde artık tütün ile ilgili gerekli şikayetlerinizi yapabilirisiniz.

Neden 184 değil de yeşil dedektör uygulamasını kullanalım?
Bu uygulamayı kullanmanız halinde, günümüz teknolojisi GPS ile kısa sürede konumunuza ulaşılır.

Unutmayın yapacağınız asılsız ihbarlar sizin sorumluluğunuzdadır. Bu nedenle kanıtlayamayacağınız , asılsız ve iftira niteliğinde olan şikayetler ile ilgili yasal sorumluluğunuz olacaktır

Eğer sorununuzu bu şekilde çözemediyseniz şikayet dilekçesi örneğine bakabilirsiniz. Dilekçe yazmak her zaman daha etkili bir yöntemdir. Söz uçar yazı kalır.

Alo 184 Sağlık Bakanlığı Şikayet hattının nasıl kullanılacağı ve ne durumlarda kullanılabileceği hakkında bilgi vereceğiz

( 1 ) Değerlendirme
  1. Telefon ile kendilerini ihbar etmiştim. Sanırım etkili olmuş ki, artık bize karşı çok anlayışı bir tavır içerisinde. Bu kadar kısa bir sürede etkili olacağını düşünmemiştim. Sanırım sağlık bakanlığı şikayet hattını aradığımda direk iletişime geçerek soruna anında müdahalede bulundular. Bundan sonra bir problem yaşadığımda direk bu numarayı arayarak bildireceğim. Herkese de bunu öneriyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir