DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Excel Tabloları / Anket formu örneği excel

Anket formu örneği excel

Mart 17, 2020 0 7.645

Fikriye AYDIN :
Hocam Merhaba, otomobil yedek parça sanayi alanında hizmet veren fabrikaların yemekhane işlerini yapmaktayım. Çalıştığımız fabrikaların sahipleri işçilerin çok memnun olmadığını söyleyerek, anlaştığımız fiyat üzerinden indirim talep ediyor. Ben de bu durumu kanıtlayabilmek amacıyla işçilere durum ile ilgili anketler yapmayı planlıyorum. Araştırmalarım sonucu düzenleyebileceğim bir anket şablonu bulamadım. Benim için kağıda çıktı alıp kişilere doldurtmam yeterli olacaktır. Bunun sonucunda da istatistiksel olarak kimlerin ne kadar memnun olduğunu hesaplayacağım. Bana kolayca düzenleyebileceğim bir anket formu örneği excel formatında hazırlanmış örneği gönderebilir misiniz?

Sayın Fikri AYDIN ;
Anketler araştırma alanının vazgeçilmezlerindendir. İnsanların verdiği cevaplar sayesinde yüzde olarak ne düşündüklerini ölçmek mümkündür. Tabii bir ankette sağlıklı bir sonuç alabilmek için mutlaka belirli bir sayı üzerinde kişiye ulaşılmalıdır. Az sayıda kişiye yapılan anket sonuçları eksik veya yanlış veriler elde etmenize neden olabilir. Yeterli sayıda insan olduğundan eminsek aldığımız sonuçları farklı bir tabloya aktararak genel görüşü öğrenebilir ve bu duruma göre aksiyonlar alınabilir. Bu nedenle excel de anket analizi yapmak çok önemlidir. Tüm bunlara dikkat ettiyseniz ve her konuda bir eksiğinizin bulunmadığını düşünüyorsanız eğer sayfanın en alt bölümünde bulunan anket formu örneği excel şablonunu indirip, düzenleyebilirsiniz.

DİKKAT!  Haftalık faaliyet raporu örneği excel

Excel de anket analizi yapmak

Düzgün yapılan anketin, doğru bir şekilde performansını analiz etmek çok önemlidir. Kaç kişinin hangi konularda memnun olduğunu yada hangi konulardan rahatsız olduklarını yüzdesel olarak tespit edebilirsiniz. İşlerinizi daha da kolaylaştırabilmek için standart bir anket analizi örneğini de sayfanın en altına dahil ediyoruz.

Anket analizi örneğinde nasıl sonuçlar elde edilebilir?

+ Puanlama sistemi : Zayıf , orta , çok iyi ve harika olmak üzere farklı puanlamalar mevcuttur. Her soruya göre kişilerin verdiği cevaplar tespit edilerek ayrı ayrı durum tespiti yapılabilir. Dileyen kişiler puanlama sistemini rakamsal olarak da düzenleyebilir yada farklı isimler verebilir.

+Soru düzenlemeleri : Kendi anketiniz ile uyumlu olmayan soruları kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Zaten bizim anketimizde yazılan her şey tamamen örnek amaçlı yazılmıştır. Mutlaka kendi iş kanalı veya durumlarınıza göre güncelleme yapmalısınız.

Hemen hemen her kategoride günlük kullanıma uygun bir şekilde ve istenilen şekilde düzenlenebilen boş anket formu örneği excel ile hazırlanmış biçimi sizlerle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir