DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Boşanma Dilekçesi Örneği / Anlaşmalı Boşanma Dava Dilekçesi Örneği

Anlaşmalı Boşanma Dava Dilekçesi Örneği

Aralık 26, 2019 1 16.338

Aysun KAYA:
Hocam Merhaba;
Yaklaşık 2 yıllık evliyim ve eşimle hiç bir konuda, bir türlü anlaşamıyoruz. Sonuç olarak konuşarak anlaştık ve boşanmaya karar verdik. Herhangi bir avukatı araya sokmadan direk dilekçe ile boşanma şansımız var mıdır? Şartları nelerdir? Eğer problem yoksa en azından bir anlaşmalı boşanma dilekçe örneği gönderebilir misiniz? Bu arada çocuğumuz da olmadığı için daha rahat bir şekilde ayrılabiliriz diye tahmin ediyorum.

Avulkatsız anlaşmalı boşanmak mümkün müdür?

Aysun Kaya;
Eşiniz ile kendi aranızda konuşup anlaştıysanız mümkün olabilir. Ancak bunun için bazı şartlara uyuyor ve yerine getiriyor olmalısınız. Eğer aşağıda yazdıklarımıza uyuyorsanız, daha sonra anlaşmalı boşanma dilekçe örneğini kullanarak mahkemede boşanma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Anlaşmalı boşanma şartları nelerdir?

DİKKAT!  Engelli araç mtv muafiyeti dilekçesi

Mahkemeler, iki tarafın aynı anda boşanma isteği talebi doğrultusunda herhangi bir şahit istemeden tarafları boşayabilir.

Anlaşmalı boşanma ne kadar sürede sonuçlanır?

Yukarıda yazılan şartlar sağlanıyorsa ve yazdığınız dilekçe de kusursuz ise 1 hafta gibi kısa bir sürede boşanmak mümkündür. Ancak yukarıdaki şartların bir yada bir kaçı eksik ise boşanma süreciniz uzayabilir.

Son olarak taraflar eğer anlaştıysa aşağıdaki gibi bir anlaşmalı boşanma dilekçesi örneği kullanabilirsiniz. Bu bir örnek olduğundan kendi bilgilerinize göre hazırlayıp uyarlamalısınız.

Anlaşmalı boşanma dilekçesi örneği
Anlaşmalı boşanma dilekçesi örneği

Bazen iki taraf hiç bir şekilde orta yol bulamayıp anlaşamaz. Hatta orta yol bulsalar bile en ufacık bir anlaşmazlık olduğunda bu olay davaya dönüşerek süreci uzatabilir. Eğer anlaşmalı olarak ayrılışınız sonuçlanamadıysa diğer dava dilekçesi örneğine bakabilirsiniz. Bu kategoride hemen hemen her konuda daval dilekçeleri bulunacaktır.

DİKKAT!  Anket formu örneği excel

Avukatsız Anlaşmalı boşanma dilekçesi örneği ile çok az masraf ile ayrılık işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bunun için bazı şartlar var detaylar yazıda

( 1 ) Değerlendirme
  1. Yazdığınız her konuda hazırlık yaptık. Ancak eşimle anlaşamadığımız bir nokta vardı.Sadece bir madde yüzünden anlaşmalı boşanma dilekçesi örneğini kullanamadık ne yazık ki. Hakim Bey,bundan sonra artik cekismeli olarak ilerleyecegimizi soyledi. Bundan sonra artik davamiz ne kadar surer Allah bilir. Esimle tekrar konuşacağım, bir orta yol bulmamız bizim ve cocugumuz adina cok daha iyi olacaktır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir