DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / Anlaşmalı Boşanma Dilekçesi

Anlaşmalı Boşanma Dilekçesi

Ağustos 31, 2021 0 2.319

Evliliklerde boşanma her zaman bir ihtimal. Bu uzun süreli evliliklerde olduğu gibi kısa süreli evliliklerde de olabiliyor. Bunun yanı sıra evliliklerde şiddetli boşanmalar olduğu kadar daha medeni şekilde ayrılmalar da meydana gelebiliyor. Bu tür durumlarda çiftler kendi aralarında görüşüp boşanmaya karar veriyorlar. Bu tür durumlarda da herhangi bir şekilde avukat tutmak gerekli olmayacağı için de ciddi bir masraftan da kurtulmak mümkün oluyor. Tabii ki bunun için adı üzerinde iki tarafın da hem fikir olması gerekiyor. Bunun yanı sıra belli şartları da yerine getirmek lazım bu şartları kısaca incelemek gerekirse;

DİKKAT!  Bedelli askerlik izin dilekçesi

İşte bu tür durumlar karşılandığı vakit anlaşmalı boşanma yapılabilir. Bu şartları karşıladıktan sonra da kişilerin eğer çocukları varsa velayetinin kimde olacağı, ne kadar bir nafaka ödeneceği, maddi ve manevi tazminat ödenip ödenmeyeceği ve son olarak da mal paylaşımı net bir şekilde yapılmalıdır. Zaten anlaşmalı boşanmanın yapılması için de bu durumlarda kişiler herhangi bir fikir ayrılığında olmamalıdır. Olduğu takdirde zaten bu anlaşmalı boşanma davası olmaktan çıkar.

Anlaşmalı boşanma davası dilekçesi de gayet net ve anlaşılır şekilde olacaktır. Burada davacı, davalı adları yazılacaktır. Genellikle kadınlar davacı erkekler davalı olarak gözükmektedir. Bunun yanı sıra adres ve dava konusu yazılacaktır. Sonrasında da yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi velayet gibi durumlar açıklamalarım kısmında net bir şekilde yazılıp imzalar atıldıktan sonra bu dilekçe nöbetçi aile mahkemesine iletilecek ve sonrasında da daha süreci başlayacaktır.

DİKKAT!  İngiltere Vize Dilekçesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir