DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / AÖF Kayıt Silme Dilekçe Örneği

AÖF Kayıt Silme Dilekçe Örneği

Eylül 12, 2021 0 3.478

Açıköğretim kurumlarından kayıt sildirme işlemi, bu fakültelerde eğitim gören ve de çeşitli sebeplerden dolayı eğitimine devam edemeyen kişilerin yapmak istediği işlemlerden biridir. Açıköğretim fakülteleri üniversite sınavına girip kendi şehrindeki bir üniversitede okumayıp ya da örgün öğretim görmek istemeyenlerin tercih ettiği fakülteler olarak bilinmektedir. Bu fakültelerde öğrenciler kampüse gitmeden eğitim alırlar. Dersleri ise çeşitli kitle iletişim araçları ile alırlar. Öğrenciler karşılaştıkları herhangi bir sorunda ya da talep edecekleri bir husus olduğunda bunu her şehirde bulunan bir AÖF bürosuna giderek gerçekleştirirler. Bu bürolar öğrencilere; kitaplar, dersler ve otomasyon işlemleri hakkında yardım ederler. Ayrıca kayıt sildirme, kayıt yenileme gibi işlemler için de destek verilmektedir.

DİKKAT!  Lojman Dilekçe Örneği

AÖF kayıt sildirme işlemi için bazı belgeler gerekmektedir. Bu belgelerden bir tanesi TC kimlik kartı ya da yoksa pasaport, sürücü belgesidir. Kişi başvurusunu bizzat kendisi AÖF bürosuna yapabileceği gibi bir vekil de kullanabilir. Eğer AÖF fakültesinden kaydını sildirmek isteyen kişinin eski dönemden kalma borcu, katkı payı, dönem gideri gibi giderleri varsa öncelikle bu borçların kapatılması gerekmektedir. Açıköğretim fakültesinden kaydınızı sildirebilmek için dilekçe de yazabilirsiniz. Peki AÖF kayıt silme dilekçe örneği nasıl olur, nasıl yazılır?

Dilekçe kalem alınmadan önce çizgisiz bir A4 kâğıdı alınmalı ve sayfanın üst kısmından 3 cm kadar boşluk bırakılmalıdır. Kullanacağınız kalem siyah veya mavi ama kesinlikle mürekkepli bir kalem olmalıdır. Ardından hangi üniversitenin açıköğretim fakültesine bağlı iseniz oraya bir hitap cümlesi kurmalısınız. Örneğin “Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekanlığına” yazmanız uygun olacaktır. Ardından “Üniversiteniz … bölümü … numaralı öğrencisiyim. Ekonomik / ailevi / askerlik / başka bir eğitim planı sebebinden ötürü mevcut kaydımı sildirmek istemekteyim. Bilgilerinize sunar ve gereğinin yapılmasını arz ederim.” Bu şekilde yazacağınız bir paragraf talebinizi dile getirmek için oldukça yeterli olacaktır. Son olarak dilekçenin alt kısmına ad, soy ad, adres, telefon ve okul numarası gibi bilgilerin de girilmesi gerekmektedir. Ayrıca ek olarak kimlik kartınızın fotokopisi de dilekçeye ek olarak sunulmalıdır.

DİKKAT!  Ceza Mahsubu Dilekçe Örneği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir