DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / Araç Değer Kaybı Tazminat Dava Dilekçesi

Araç Değer Kaybı Tazminat Dava Dilekçesi

Ekim 9, 2021 0 1.138

Otomobillerde değer kaybı önemlidir. Sıfır aldığınız bir aracın kaza yapması neticesinde ikinci el fiyatının düşmesi araç sahibi için oldukça sıkıntı ve moral bozucu bir durumdur. Binlerce lira verilerek alınan otomobilde en ufak hasarın ikinci el fiyatına etki ediyor olması ister istemez satış esnasında sürücünün zorlanmasına neden olacaktır. Özellikle de kazaya sebebiyet veren siz olmadığınızda bu durum daha da can sıkıntı olacaktır.

Sıfır bir araca çarpmanın da elbette birtakım riskleri olacaktır. ortaya çıkan bu değer kaybının da bir şekilde telafi edilmesi gerekir. burada sürücülerin yapmaları gereken bir durum vardır o da araç değer kaybı tazminat talebinde bulunmak olacaktır. Bu durumda kaza sonrasında aracınızın maddi değerinde yaşanan düşmeyi karşı sürücünün sigortasından tahsil edebilirsiniz.

DİKKAT!  Kredi Kartı İptal Dilekçesi Örneği

Araç değer kaybı tazminatı başvurusunda bulunabilmeniz için öncelikli olarak dilekçe yazmanız ve durumu resmiyete dökmeniz gerekiyor. Bu gibi işlemlerde sözlü açıklamaların herhangi bir geçerliliği olmadığından dolayı yazılı olarak müracaatınızı yapmanız gerekiyor. Sitemizde paylaşmış olduğumuz araç değer kaybı tazminat dava dilekçesi doldurularak ilgili kuruluşlara teslim edilebilir ve bu sayede sürecin başlaması sağlanabilir.

Araç Değer Kaybı Tazminat Dava Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Araç Değer Kaybı Tazminat Dava Dilekçesi yazarken öncelikli olarak ikamet ettiğiniz il ve ilçenin belirtilmiş olması gerekiyor. Sonrasında ise adınızı ve soyadınızı kimlik numaralarınızı yazıp açıklama kısmına geçmeniz gerekli.

Açıklama kısmında dikkat etmeniz gereken önemli husus olayın nasıl gerçekleştiğinin belirtilmesi. Kazayı ne kadar açık bir şekilde yazarsanız dilekçenizin de etkinliğini o kadar çok artırmış olursunuz.

DİKKAT!  MEB Şikayet Dilekçesi Örneği

Dilekçe örneği için aşağıdaki linki tıklayabilir ve bilgisayarınıza indirerek gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir