DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Tutanak Örneği / Araç kiralama sözleşmesi örneği word

Araç kiralama sözleşmesi örneği word

Şubat 29, 2020 1 30.761

Hasan KULLUKÇUOĞLU :
Merhabalar, özel bir şirkette yıllardır çalışıyordum. Ayrılırken aldığım tazminat ile kendime bir rent a car açmaya karar verdim. Ancak rent a car hakkında çok fazla bilgim yok. Konu ile ilgili bilgi aktarımı sağlayabilir misiniz? Bir de çok zor olmaysa araç kiralama sözleşmesi örneği word formatında paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Sayın Hasan KULLUKÇUOĞLU :
Öncelikle işletmeniz, hayırlı uğurlu olsun. Kullanabileceğiniz bir şablon elimde mevcut, işinizi göreceğini düşünüyorum. Şimdi aşağıya ekliyorum

Araç kiralama sözleşmesi

Bu sözleşmeyi kullanabilirsiniz. Bununla çok problem yaşamayacağınızı düşünüyorum. Aşağıdaki maddelere ek olarak bazen, şoförle araç kiralama gereksinimi hissedebilirsiniz. Böyle durumlarda şöförlü araç kiralama sözleşmesi kullanmanız gerekmektedir.

Sözleşmede mutlaka olması gerekenler nelerdir?

Yukarıdaki maddeler mutlaka bir taşıt kira sözleşmesinde bulunması gerekmektedir. Bu maddelerden herhangi birinin eksik olmasında dahi iki tarafta da zor durumda kalanlar olabilir. Unutmayın bir problem anında iki taraf içinde bu sözleşmelerin önemi çok büyük olacaktır.

DİKKAT!  Apartman gelir gider hesaplama tablosu indir

Aracımı kiraya vermek istiyorum sözleşme örneği

Öncelikle araç kiralama sözleşmesi bulunmadan kesinlikle araç teslimi yapmamalısınız.Tamamen bu işi yapan aracı kuruluş rent a car firmaları bulunmaktadır. Sizin kiraya verdiğiniz aracı üçüncü kişilere ya da kurumsal şirketlere uzun süreli kiralama hizmeti adı altında tahsis etmektedirler. Bunu aslında bir yatırım aracı, kazanç kapısı olarak kullanabilirsiniz.

Bu şekilde aracınızı yaptığınız araç kiralama sözleşmesine göre kısa dönem yada uzun dönem olmak koşulu ile kiraya verebilirsiniz. Ancak ihtiyacınız dahilinde kullanmakta olduğunuz bir aracı kesinlikle uzun vade kiraya vermemenizi öneririz.

Araç kiralama sözleşmesi
Araç kiralama sözleşmesi

Otomobil genel kiralama şirketine araç vermek

Araç kiraya vermenin ne gibi şartları bulunmaktadır?

Şimdi de konu ile ilgili bazı sık sorulan sorular bulunmaktadır. Bunları cevaplıyoruz.

Aracımı kurumsal firmaya kiraya vermek istiyorum

Kurumsal bir şirkete aracımı kiraya verdiğimde;

DİKKAT!  İş kazası tutanağı örneği

Araç kiralama sözleşmesi de bir tutanak olduğu için tutanak örneği kategorisinde değerlendirilmektedir. İhtiyacınız olan başka bir sözleşme yada tutanak var ise tutanak örneği kategorisinde bulabilirsiniz.

Araç kiralama sözleşmesi örneği word formatında paylaşımını yapıyoruz. Araç kiralarken nelere dikkat edilmeli ve şirketlere araç sorularını cevaplıyoruz

( 1 ) Değerlendirme
  1. Otomobil teslimi ile ilgili verdiğiniz bilgiler takdire şayan. Bir de word formatında paylaştığınız için ayrıca çok teşekkür ederim. Formatı gönderdiğiniz gibi ben araç kiralama şirketleri ile görüştüm ve kendime ait bir işletme yerine kurumsal bir firmaya teslim etmeye karar verdim.Sonuç olarak da 1 yıllık araç kiralama kontratı ile anlaşma sağladık. Güzel bir ücrete anlaştığımı düşünüyorum. Yıllık olarak bana kar getirecek bir iş olacak. Umarım herhangi bir problem yaşamam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir