DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Excel Tabloları / Araç km takip formu örneği excel

Araç km takip formu örneği excel

Ocak 29, 2020 0 24.296

Kübra KELKİT :
Merhabalar, özel bir şirkette araç filo planlama pozisyonunda işe başladım. Benden şirket içerisinde kullanılan otomobillerin günlük yapmış olduğu gider ve kilometre bilgilerini sürekli not almam ve daha sonra bunları yetkili kişilere raporlamam söylendi. Ancak daha önce bu tarz bir iş hiç yapmadım. Acaba benimle paylaşabileceğiniz araç km takip formu örneği excel ile hazırlanmış biçimi var mıdır?

Sayın Kübra KELKİT ;
Araç planlama pozisyonunda çalışıyorsan eğer bu araçların yakıtı ve yaptığı masraflar ile ilgili sürekli senden raporlama isteyeceklerdir. Hatta bu konu ile ilgili senden hesap bile sorulabilir. Bu nedenle sana gelebilecek herhangi bir soru ile ilgili açıklama yapabileceğin bir şekilde notlarını alıp, tabloya işlemeni öneririm. Hatta yüksek maliyet gerektiren bazı çalışmalar için şefinden onay almadan hareket etmemen gerektiğini düşünüyorum.Son olarak paylaşmış olduğum tablo ile ne gibi işlemler yapacağını yazdıktan sonra sayfanın en alt bölümüne araç kilometre takip formunu ekleyeceğim.

Araç kilometre ve yakıt takip çizelgesi

Genellikle kurumsal şirketlere bağlı çalışan çok sayıda araç bulunduğu için bunların takibi epey zordur. Bu nedenle filo takip müdürü adı altında bir pozisyon açılır. Çok fazla otomobil olması durumunda ise bölümlere bölünerek her projeye bakan bir kişi belirlenir ve bu kişinin sorumluluğunda olan aracın giderleri ile ilgili kendisinden hesap sorulur. Bu kişilerde kullandıkları araç km takip programı sayesinde her türlü soruya hazır olurlar.

DİKKAT!  6183 taksitlendirme formu excel

Araç km takip programında hangi bilgiler kayıt altında tutulabilir?

Araç km takip formu örneğinin excel ile hazırlanmış biçimini raporlama amaçlı kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bilgilerle neler yapabileceğiniz de yazılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir