DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / Askere Erken Gitme Dilekçesi Örneği

Askere Erken Gitme Dilekçesi Örneği

Eylül 24, 2021 0 52

Askerlik, 18 yaşını bitiren her Türk vatandaşının yapmakla yükümlü olduğu görevlerin başında gelir. Aslında bu duruma bir görevden ziyade vatan savunması ve vatanı sevmek olarak da bakmak yerinde olacaktır.

Bazı insanlar askere zamanında giderken bazıları da gerekçe göstererek tecil ettirebilir. Sebep ne olursa olsun sağlık durumu elverişli olan her Türk erkeğinin askerliğini yapması kaçınılmazdır. Bazı durumlarda ise askerliğini tecil etmiş olan kişilerin askere erken gitme niyeti vardır. İşte bu niyetin gerçeğe dönüştürülebilmesi içinde askere erken gitme dilekçesi ile başvuruda bulunması gerekir.

Makalemizin sonunda paylaşmış olduğumuz askere erken gitme dilekçesi örneği doldurularak teslim edilip gerekli işlemlerin başlatılması sağlanabilir.

Askere Alma Daire Başkanlığının belirlediği celp dönemi dışında daha erken askere gitmek isteyenlerde bu dilekçeyi doldurabilir. Bunu bir örnekle açıklayacak olursak 2021 yılının Aralık ayında askere gitmek istediğinizi bir dilekçe ile Askerlik Şubesi Başkanlığına başvuru yapabilirsiniz.

Askere erken gitme dilekçe örneği

Bu işlem için yapılacak olan tek şey ise dilekçeyi zamanında askerlik şubesine teslim etmektir.

DİKKAT!  Engelliler İçin İndirimli (Sıfır Oranlı) Emlak Vergisi Bildirim Dilekçe Örneği

Çoğu kişinin bunu ilk kez yaptığını göz önünde bulundurduğumuzda ne yazılması gerektiğinin bilinmemesi normaldir. Askere erken gitme dilekçesi örneği ise bu durumun zorluğunu ortadan kaldırmaktadır. Dosyayı linke tıklayarak indirdiğinizde cihazınıza Word şeklinde hazırlanmış ve boşluklu olarak hazır bir şekilde gelecektir. Bu boşluklarda olan kısımları kendinize uyarlayarak hazırlamanız gerekir. Gerekli olan düzenlemeleri yaptıktan sonra yukarıda da belirttiğimiz gibi dilekçenizi Askerlik Şubesi Başkanlığına teslim edebilirsiniz.

Askere Erken Gitme Dilekçesi

Askere kendi celp döneminin öncesinde gitmek isteyenlerin merak ettiği sorulardan birisi de askere erken gitme dilekçesinin kabul olup olmayacağıdır.  Eğer dilekçenizi zamanında verirseniz dilekçeniz büyük ihtimalle kabul olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.