DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / Auzef Kayıt Sildirme Başvuru Dilekçe Örneği

Auzef Kayıt Sildirme Başvuru Dilekçe Örneği

Aralık 2, 2021 0 2.458

Auzef kayıt sildirme işlemi İstanbul Üniversitesi’nde okuyan öğrenciler tarafından yapılır. Auzef, açık ve uzaktan eğitim fakültesi anlamına gelir. İstanbul Üniversitesi, Auzef kapsamında öğrencilere İstanbul Üniversitesi imkânlarından faydalanarak internet üzerinden eğitim görme fırsatını sağlar.

Auzef Nedir?

Uzaktan Eğitim Fakültesi, öğrencilerine alışılmış eğitim standartlarının dışında bir eğitim vermeyi amaçlar. Eğitim görebilmek için kampüse gelme zorunluluğu olmadığından dolayı, online ortamda öğrenciler kendilerini tamamen rahat hissederek eğitim görme şansını yakalar. Auzef programlarına kayıt olan öğrenciler çeşitli nedenlerden dolayı kayıt sildirmek istediği takdirde Auzef kayıt sildirme dilekçesi doldurmaları yeterli olacaktır.

Öğrenciler online eğitimleri kaçırdıkları takdirde ders tekrarını izleyebilecektir. İsteyen öğrenciler ise dersi tekrar tekrar izleyerek pekiştirebilir. Online eğitim;

DİKKAT!  Reddi Miras Dilekçesi Örneği

Auzef Programına Kimler Başvurabilir?

Auzef programına aşağıdaki özelikleri taşıyanlar başvurabilir;

Halen üniversite eğitimi gören öğrenciler ya da mezun olanlar başvurabilir.

Önlisans mezunları- önlisans öğrencileri yalnızca önlisans programlarına başvurabilir.

Lisans mezunları- lisans öğrencileri önlisans programları/ lisans programlarına başvurabilir.

Türkiye’de bulunan üniversitelerin lisans/ önlisans düzeyindeki programlara kayıtlı- mezun durumda olanlar başvurabilir.

Yurt dışında üniversite bitirip YÖK denklik belgesi alan kişiler başvurabilir.

Auzef programlarına kayıtlı olup kaydını sildirmek isteyen kişilerin iyi düşünmesi gerekir. Bunun nedeni ise İstanbul Üniversitesi Auzef kayıt sildirme işlemi bir defa yapıldığı takdirde bir daha döndürülemeyecektir. Kayıt sildirme başvurusu yapmadan önce dikkat edilmesi ve tüm yönergelerin takip edilmesi önemlidir.

Kayıt Sildirmek İçin Neler Gereklidir?

İstanbul Üniversitesi açık ve uzaktan eğitim fakültesinden kaydını sildirmek isteyen bireylerin dilekçe doldurması gerekir. Doldurulan dilekçe ilgili birimler tarafından değerlendirmeye alınır. İkinci üniversite kapsamında okula gitmeden eğitim gören ancak kaydını sildirmek isteyen bireyler

DİKKAT!  Kredi Kartı İptal Dilekçesi Örneği

Auzef ikinci üniversite kayıt sildirme hakkında araştırma yapacaktır.

Kayıt sildirme işlemi için AKSİS otomasyon sistemine erişim sağlamak gerekir.

Otomasyonda yer alan OBS seçeneğinden Öğrenim Bilgileri kısmına tıklanır.

Bu aşamada Talep İşlemleri menüsüne tıklanır.

Karşınıza çıkan sayfadan kayıt silme seçeneğine tıklanır.

Auzef kayıt sildirme dilekçe örneği incelendiğinde kayıt sildirme nedeninin de üniversite tarafından istenildiği görülür.

İstanbul Üniversitesi’nde okuyan ve eğitimine devam edemeyecek olan öğrencilerin kayıt sildirme nedenini belirtmek suretiyle Auzef kayıt sildirme işlemini onaylamaları gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir