DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / Avusturya Vize Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Avusturya Vize Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Ağustos 27, 2021 0 3.205

Yakın bir zamanda Avusturya’ya gitme düşünceniz veya niyetiniz olabilir. Bunun için bir vize talep dilekçesi yazma durumundasınız. Vize talep dilekçeleri, bir vize başvurusunun olmazsa olmaz şartlarından bir tanesidir. Peki Avusturya vize talep dilekçesi nasıl yazılır? Yazacağınız dilekçede vize başvurusunu ne için yaptığınız, Avusturya’da hangi tarihler arasında konaklamak istediğiniz ve finansal durumunuz gibi bilgilerin bulunması zorunludur.

Avrupa ülkeleri için yapılacak vize başvuruları çok önemlidir. Çünkü Avrupa ülkelerinin konsoloslukları vize talep dilekçelerine ayrı bir önem vermektedir. Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu’na yazacağınız vize talep dilekçesinde kullanacağınız dil Almanca ya da İngilizce olmalıdır. Dilekçenin dili en önemli hususlar arasında yer almaktadır. Türkçe olarak yazacağınız vize talep dilekçesi kabul edilmeyecektir. Ancak dil bilginiz yeteri kadar iyi değilse Türkçe yazıp daha sonra İngilizce ya da Almanca resmi tercümesi ile birlikte başkonsolosluğa sunabilirsiniz. Vizenin dili kadar bir diğer önemli husus ise ülkeyi ne amaçla ziyaret edeceğinizdir.

DİKKAT!  Hafta Sonu Çalışma İzni Dilekçesi – Korona Dilekçesi

Ülkeyi ister tatil, gezip görme amacıyla ister ticari amaçla ziyaret edecek olun, her şekilde vize talep dilekçesi yazmak ve ziyaretin amacını belirtmek zorundasınız. Avusturya’yı 90 günü geçmemek kaydıyla ticari, turistik amaçlarla ziyaret edebilirsiniz. Eğer dilekçede seyahat amacınız net ve ikna edici bir şekilde yazılmamış ise başkonsolosluk vizenizi red edecektir. Ülkeyi ticari bir amaçla ziyaret edecekseniz şöyle bir cümle kullanmanız yerinde olacaktır: “…/… tarihleri arasında A şirketi ile B şehrinde fabrika yeri için görüşmeler gerçekleştirilecektir.” Yazı dili olabildiğince sade ve bir o kadar da açıklayıcı olmalıdır. Tabi dilekçenin dilinin Almanca ya da İngilizce olması gerektiği de unutulmamalıdır.

Dilekçeyi el yazınızla yazabileceğiniz gibi bilgisayarda yazıp çıktısını da alabilirsiniz. Ancak her iki durumda da ıslak imzanız gerekmektedir. Eğer son 3 sene içerisinde Avusturya vizesi almış iseniz bir önceki vizede vermiş olduğunuz parmak izi yeterli olacak, tekrar vermenize gerek kalmayacaktır. Son olarak Avusturya’ya gerçekleştireceğiniz olan seyahatin masraflarının kim tarafından, nereden karşılanacağı yani giderlerin kaynağı mutlaka dilekçede belirtilmiş olmalıdır.

DİKKAT!  Soybağının Reddi (Nesebin Reddi) Davası Dilekçe Örneği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir