DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / Bedelli askerlik erteleme dilekçesi

Bedelli askerlik erteleme dilekçesi

Haziran 26, 2020 0 11.030

Enes GEZER :
Merhabalar, bedelli askerlik için başvurumu yapıp daha sonra ödeme işlemini yapmıştım. Ancak celp tarihi benim için hiç uygun olmadı. Tam evlilik tarihimize 3 gün kala celp tarihim denk geldi. Bedelli askerliğimi bir sonraki celp döneminde yerine getirmek istiyorum. Böyle bir imkanım var mıdır? Hangi durumlarda celp dönemi ertelemek mümkün olabiliyor? Eğer evlilik nedeniyle bedelli askerlik erteleme imkanım var ise bana dilekçe örneğini gönderebilir misiniz? Google aramalarımda konu ile ilgili çok sayıda bilgiye ulaştım. Ancak hiç kimse bedelli askerlik erteleme dilekçesini paylaşmamış. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Sayın Enes GEZER;
İlk önce bağlı bulunduğun askerlik şubesi ile görüşmeni öneririm. Kanunda sanırım bedelli askerlik celp dönemi erteleme hakkında bir düzenleme yok. Bu nedenle sadece bazı önemli konularda erteleme işlemi gerçekleştirilebiliyor. Sayfanın en alt bölümüne ihtiyacını karşılayabilecek bir bedelli askerlik erteleme dilekçesi örneği dahil ediyorum. Bunun dışında hangi durumlarda sırasıyla ertelemenin mümkün olabileceğini yazacağım.

DİKKAT!  Belediye istek dilekçe örnekleri

Bedelli askerlik celp dönemi hangi durumlarda nasıl ertelenir?

Evlilik : Bazı durumlarda celp dönemi ertelemek mümkün olabiliyor. Bunlardan aslında en kesin olanının evlilik olduğunu söyleyebiliriz. Askere gideceğiniz celp tarihi nikah tarihinizden 15 gün öncesi veya sonrasına denk geliyorsa erteleme hakkına sahip olabilirsiniz. Ancak mutlaka dilekçenize ek olarak evlilik tarihinizi kanıtlayan bir belge dahil etmeniz gerekmektedir. Kanıtladığınız takdirde büyük ihtimal ile celp dönemi erteleme işleminiz gerçekleşecektir.

Yüksek lisans : Bedelli askerliğin ücretini ödediniz ve göreve gitmeniz gereken tarihler ders dönemlerinize denk geliyorsa eğer erteleme ihtimaliniz bulunmaktadır. Bu durumu da kanıtlamak için dilekçe örneği ile birlikte ders ve dönem tarihlerini de ek’e dahil etmelisiniz.

DİKKAT!  Borca itiraz dilekçesi örneği

Rahatsızlık : Önemli bir rahatsızlık durumunda da askeri hastaneye gidip muayene olarak erteleme imkanı elde edilebilir. Tabii askeri hastanedeki doktorun sizi, şuan askerlik yapmaya elverişli bulmaması gereklidir.

Sağlık raporu almamak : Sevk tarihinden önce alınan son sağlık raporunu almadığınız takdirde de erteleme ihtimali olabilir. Çoğu aday bu yöntem ile de erteleme işlemini denemektedir. Ancak bu diğer maddelere göre daha riskli bir yöntemdir.

Hangi durumlarda bedelli askerlikte celp dönemi ertelemenin mümkün olabileceğini ve bedelli askerlik erteleme dilekçe örneğini word formatında buradan indirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir