DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / Bedelli askerlik izin dilekçesi

Bedelli askerlik izin dilekçesi

Haziran 27, 2020 0 9.450

Hüseyin BOZKURT :
Hocam Merhaba, otomotiv sektöründe yan sanayi parçaları üreten bir fabrikada vardiya amiri pozisyonunda çalışmaktayım. Bedelli askerlik sevk tarihim belli oldu. Ancak bu süreçte nasıl bir izin alacağım ve insan kaynaklarına nasıl bir yazı teslim edeceğim hakkında bir fikrim yok. Bedelli askerlik izin süreci hakkında bilgi verebilir misiniz? Birde mümkünse bedelli askerlik ücretsiz izin dilekçesi örneği paylaşırsanız çok sevinirim.

Sayın Hüseyin BOZKURT ;
Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki çalışmakta olduğun işletme, bedelli askerlik için sana izin vermek zorundadır. Ancak bununla ilgili sana herhangi bir ücret veremez. Yani aslında sen bu süreç içerisinde ücretsiz veya aylıksız izinli sayılacaksın. Çalışmakta olduğun işletmeye önceden bilgi vermen halinde herhangi bir problem yaşayacağını düşünmüyorum. Sayfanın en altında yer alan bedelli askerlik ücretsiz izin dilekçesi örneğini kullanabilirsin. Şimdi de sırasıyla nasıl bir bedelli askerlik izin dilekçesi yazman gerektiğini anlatacağım.

DİKKAT!  AÖF Kayıt Silme Dilekçe Örneği

Özel sektörde çalışan bir personel askere giderken nasıl bir ücretsiz izin dilekçesi yazmalıdır?

+İnsan kaynaklarına hitaben yazılmalıdır : İzin işlemlerinin tamamıyla insan kaynakları ilgilendiğinden dolayı , xx anonim şirketi genel müdürlüğü insan kaynakları birimine şeklinde başlanmalıdır.

+İzin sebebi : Bir ücretsiz izin talep edilirken hangi sebeple istendiği mutlaka yazılmalıdır. Buraya da bedelli askerlik demek yeterlidir.

+Görev yeri ve adresi : 21 gün boyunca vatani görevinizi yerine getireceğiniz görev yerinin ismi ve adresi de bu dilekçe örneğinde mutlaka bulunmalıdır.

+Tarih : Hangi tarihten itibaren bedelli askerlik aylık iznine ayrılacağınızı mutlaka dilekçede belirtmelisiniz. Şirketler yazılan bu tarihlere göre gerekli planlamaları yapacaktır. Bu nedenle yazacağınız tarihler çok önemlidir. Belki sizin yerinize yapılan iş koluna göre , geçici süreli – part time birini bile almaları gerekebilir.

DİKKAT!  Belediye istek dilekçe örnekleri

+Ekler : Dilekçenin yanında bedelli askerlik yapacağınızı kanıtlayan bir belgeyi de mutlaka hazırda bekletmelisiniz. Her işletme bunu talep etmeyebilir. Ancak yine de e devletten yada askerlik şubesinden alacağınız celp evrağınızın fotokopisini bedelli askerlik aylıksız izin dilekçesine dahil etmeniz işlerinizin daha hızlı çözülmesine fayda sağlayacaktır. Bedelli askerlik izin süreci hakkında sormak istedikleriniz olursa yorumlar bölümünden bize yazabilirsiniz.

Özel sektörde veya memur olarak devlette çalışan kişilerin bedelli askerlik için nasıl bir ücretsiz izin dilekçesi yazmaları gerektiği bu sayfada belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir