DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Belediye Dilekçe Örneği / Belediye Ağaç Budama Dilekçe Örneği

Belediye Ağaç Budama Dilekçe Örneği

Ocak 9, 2020 0 8.888

Fatih TEZCAN :
Merhabalar, Kayseri ilinde bir çilingir dükkanımız var. Dükkanımızın önünde bulunan ağaçlar çok fazla dallandı ve budaklandı. Şu anda işlerimi olumsuz yönde etkilemeye başladı. Bu sebepten dolayı budanması gerekmektedir. Ancak bunun için bağlı olduğumuz belediyeden özel yazılı izin almamız gerekiyormuş. Mümkünse benimle, belediye ağaç budama dilekçe örneği paylaşabilir misiniz?

Sayın Fatih TEZCAN ;
Evet, çok doğru bilgi almışsınız. Bu konu çok önemlidir. Kafanıza göre ağaçlara yapacağınız; kesme, budama ve yer değiştirme gibi işlemlerin büyük cezaları bulunmaktadır. Bu nedenle bu tür işlemlerden önce mutlaka ikamet edilen belediyeye özel bir dilekçe örneği teslim edilip, izin alınmalıdır.

“Unutmayın ağaçlar doğamız için çok önemlidir. Yok olmakta olan Dünya’mız onlar sayesinde kurtulacaktır.”

Belediye ağaç budama dilekçesi yazarken nelere dikkat edilmelidir?

DİKKAT!  Tadilat Ruhsatı Dilekçe Örneği – Tadilat Ruhsatı Nedir?

Yukarıda yazdığımız maddelere dikkat ederek aşağıda word programı yardımı ile hazırladığımız dilekçeyi kullanabilirsiniz. Ancak mutlaka kullanmadan önce gerekl düzenlemeleri gerçekleştirmenizi öneririz. Bu bir şablondur ve düzenlemeden kesinlikle kullanılamaz

Ağaçların bizim için olan önemini anlamışsınızdır, umarım. Zaman zaman Türkiye’nin hangi bölgesinde olursanız olun yaşadığınız ilçe yada köyde çeşitli düzenlemeler yapmanız gerekecektir. Bu işlemler için her zaman izin almak zorunludur. Tek yapmanız gereken bir belediye dilekçe örneği yazmak. Sayfamızda konu ile ilgili bulunan kategoriye girdiğinizde benzer; çöp kutusu, istek,şikayet ve iş başvurusu gibi çeşitli kollara ayrılarak belediyelere yazılan dilekçe örneklerini bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir