DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Belediye Dilekçe Örneği / Belediye çöp konteyneri isteme dilekçe örneği

Belediye çöp konteyneri isteme dilekçe örneği

Ocak 5, 2020 5 19.036

Zeynep ESER :
Hocam Merhaba ; mahallemizde bulunan çöp konteynerı saçma bir şekilde çalındı. Saçma bir şekilde 1 aydır çöpleri mahalledekiler poşet ile kapılarına koyuyor. Daha sonra sokak hayvanları onları kurcalayarak pisletiyorlar. Zaten çöplerin yere dökülmüş halinde kokularını anlatmama gerek yok sanırım. Bu konuda destek alabilmemiz adına belediye çöp konteyneri isteme dilekçe örneği gönderebilir misiniz?

Zeynep ESER Merhaba ;
Mahalleniz adına gerçekten üzüldüm. O kadar pislik ile insan hasta olur yahu. Dilekçe vermeden haber verildiğinde getirip halletmiyorlar mı? Her neyse ben sana dilekçe örneğini hemen göndereyim de bir an önce işlerinizi halledin. Bu önemli mahallenin sağlığını tehdit eden bir durum olduğu için, eminim ki mutlaka çok kısa sürede çözüme ulaştırılacaktır.

belediye çöp dilekçe örneği
belediye çöp dilekçe örneği

Mahalleye çöp konteyneri isteme dilekçesi

Herhangi bir mahalle ile ilgili bir çöp konteyneri ihtiyacı doğduğunda aşağıdakine benzer bir dilekçe örneği kullanılabilir. Mahalle dilekçesini aynı zamanda sayfanın en altında word formatında da bulabilirsiniz.

DİKKAT!  Tadilat Ruhsatı Dilekçe Örneği – Tadilat Ruhsatı Nedir?

06.01.2020

ŞANLIURFA BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Temizlik İşleri Müdürlüğüne

KONU:Çöp konteynırı talebi

..…. Mahallesi …. Sokağı…… nolu apartmanın yöneticisiyim. Sitemizin önünde bulunan çöp kutuları nasıl olduysa kaybolmuştur. Bu sebepten dolayı yeni bir konteynır gönderimi ile ilgili gereğinin yapılmasını arz ederim.

İMZA

AD SOYAD: Zeynep ESER
TELEFON NO :
TC KİMLİK NO:

ADRES: Baruthane mahallesi Çukur sokak Okul yolu caddesi no:35 kat:4 D:3 Şanlıurfa/merkez

Yukarıdaki gibi bir yazı kullanabilirsiniz. Ancak yazarken dikkat etmeniz gereken, mutlaka bulunması gereken bazı maddeler vardır. Düzenleme yaparken aşağıdakilerin mutlaka bulunduğuna dikkat edin.

DİKKAT!  Kaymakamlığa Dilekçe Nasıl Yazılır?

Bu kurallara uyduğunuz takdirde düzenleme yapacağınız belediye çöp dilekçe örneği ile ilgili hiç bir problem yaşamazsınız.

( 5 ) Değerlendirme
  1. Yaptığımız çalışmalar ve şikayetler sonucunda artık diğer mahalle sakinlerinin de çöp kutuları çalınmıyor. İnsanlarda artık ne olursa olsun poşete koydukları yabancı maddeleri konteynerlara atıyor. En önemlisi de sizin de paylaşmış olduğunuz belediye çöp dilekçe örneği yardımıyla oldukça kısa bir süre içerisinde destek alabildik. Belediyeye yazılı bir evrak vermenin önemini bir kez daha burada görmüş olduk.

  2. Merhaba oturmuş oldugum binaya ait çöp konteyneri istiyorum çöp atacak konteyner yok
    Bursa Osmangazi belediyeye baglı olarak oturmaktayım açık adres güneştepe mahallesi Mehmet Akif Ersoy caddesi no 15 kat 1

  3. Bursa buyuksehir temizlik işleri müdürlüğüne Ulu mah takunyacilar sok no 16 notu apartmanimizin cop konteyneri çöpçüler tarafından iki defa kırılmıştır bina olarak artık insanlar bidon almaya bıktı sizden ricam aparymanimiza demir çöp konteyneri istiyorum kapının ono cop doluyor msokak hayvanları parçalıyor ilginize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir