DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Belediye Dilekçe Örneği / Belediye iş başvurusu dilekçe örneği

Belediye iş başvurusu dilekçe örneği

Ocak 4, 2020 0 8.734

Burcu ÖZBERK :
Ben belediyeye nasıl iş başvurusu yapıyoruz öğrenmek istiyorum.Bazı arkadaşlarım bir anda kpss puanı yardımıyla açıktan sözleşmeli olarak girdiklerini söylüyor. Sanırım belediye dilekçe örneği ile girmek mümkünmüş. Böyle bir imkan var mıdır?

Hoş geldin Burcu ÖZBERK ;
Belediyeler bazı ihtiyaçları doğrultusunda, aradıkları niteliklere göre alımlarını yaparlar. Bunların bir çoğunu da gelen başvuru dilekçeleri ve öz geçmişler üzerinden değerlendirilir. Şimdi sana hem bir dilekçe örneği paylaşacağım ve hem de belediyelere iş başvurusu nasıl yapılır anlatacağım.

belediye iş başvurusu dilekçe örneği

belediye iş başvurusu dilekçe örneği

Belediyeye iş başvurusu nasıl yapılır?

Türkiye’de sözleşmeli yada devlet memuru olarak çalışan personeller arasında en çok sayı belediyelerde bulunmaktadır. Bunun en büyük sebebi her il ve ilçede çok sayıda nitelikli, alanında uzman personellere ihtiyaç olmasıdır.

Personel alımına karar verdiklerinde, insanları geçerli olan KPSS puanları ile değerlendirirler. Ancak belediyeler kendi içlerinde belli bir miktar limit puanı üzerinde alma şartı koymuştur. Bu nedenle eğer böyle bir düşünceniz var ise mümkün olduğu kadar yüksek yapmalısınız. Bazı durumlarda da çok başvuru olması sonucunda yüksekten aşağı doğru da sıralama le alım yapılabilir.

DİKKAT!  Belediye istek dilekçe örnekleri

Genellikle kpss puan şartı bilgisayar başında yada teknik işlerde çalışan personeller için aranmaktadır. Bazı pozisyonlarda kpss puanı aranmayabilir. Yine başvurulan belediyeye göre değişkenlik göstermek koşulu ile ; şoför, bahçıvan, güvenlik gibi bazı kadrolarda kpss puanı istenmeyebilir.

Belediyede işe girmek için dilekçe örneği

Alım yapılırken mutlaka aşağıdaki konulara dikkat edilir
1) KPSS PUANI : Kendi içlerinde belirledikleri bir taban puan ile hareket ederler
2) BAŞVURU DİLEKÇESİ : İş ihtiyacınıza göre yazmanız gereken bir dilekçe örneği başvurunuzda kesinlikle bulunmalıdır.
3) MÜLAKAT : Yukarıdaki iki madde gerçekleştirildikten sonra, başvurmuş olduğunuz belediyeden mülakat çağrısı beklemelisiniz. Genellikle işe alım sürecinde en büyük rolü mülakatlar üstlenir. Görüşmelerdeki hal ve hareketleriniz, konuşma ve davranış biçimleriniz seçilmeyi belirleyen en büyük etkendir.Eğer teknik bir personel alımı yapılacaksa, mutlaka alan ile ilgili çeşitli sorular mülakat esnasında sorulur.

DİKKAT!  Sgk borcu yoktur dilekçe örneği

Belediyeye iş başvuru dilekçesi yazarken nelere dikkat edilir

Başvurularda aşağıdaki gibi bir yazı şablonu kullanabilirsiniz. Bununla birlikte EK olarak öz geçmiş ve kimlik fotokopisini de dahil etmeyi unutmayın

Bir belediye iş başvurusu yaparken nelere dikkat edilmelidir? Aynı zamanda Belediye iş başvurusu dilekçe örneği yanında hangi bilgiler gereklidir, anlatıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.