DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Şikayet Dilekçesi Örneği / Belediye şikayet dilekçe örneği

Belediye şikayet dilekçe örneği

Ocak 8, 2020 0 6.993

Yağmur TAKTAŞ ;
Hocam Merhaba, evimizin yan tarafında yer alan inşaat şirketi öylesine düzensiz çalışıyor ki; hem çevreyi kirletiyor, hem de bizi ciddi derecede rahatsız ediyor. Ben bu inşaat şirketini çevreye verdiği zararlardan dolayı şikayet edebilir miyim? Gerçekten çevreye vermiş olduğu hafriyat toprağı ve inşaat molozları tüm mahalle halkını rahatsız ediyor. Gerekirse bununla ilgili imza da toplayabiliriz. Mümkünse bana belediye şikayet dilekçe örneği word gönderebilir misiniz?

Hoş geldin Yağmur AKTAŞ ;
Çok doğru düşünmüşsün bu tarz çevreyi rahatsız eden ve kirleten insanlar şikayet edilmedikçe emsal niteliği taşıdığından aynı durumu farklı yerlerde de gösterecektir. Bu durumu dilersen yazılı bir belediye şikayet dilekçesi ile yapabilirsin. Yazarken nelere dikkat etmen gerektiğini kısaca anlatıp, en alt bölümünde belediye dilekçesini word formatında paylaşacağım.

DİKKAT!  Boşanma davası cevap dilekçesi örneği
Belediye şikayet dilekçe örneği
Belediye şikayet dilekçe örneği

Belediye moloz şikayet

Emsal durumlarda dilerseniz şikayetinizi ilk önce telefon ile belediye çağrı merkezini arayarak yapabilirsiniz. Daha sonra çözüme ulaşmaması durumunda aşağıdaki gibi bir belediye şikayet dilekçe örneği önerebilirim. Dileyenler word formatında olan bu hafriyat ile ilgili olan yazıyı kendi talep ve istek doğrultusuna göre düzenleyebilirler.

KADIKÖY BELEDİYE BAŞKANLIĞI
ÇEVRE KORUMA MÜDÜRLÜĞÜNE

Kozyatağı Mahallesi, Bayar Caddesi, Sinan Sokağı No : ….  Kadıköy/İstanbul adresinde ikamet ediyorum. …………………………. Adreste ……………………………… isimli şirketin çevreye vermiş olduğu hafriyat toprağı ile inşaat molozları kirliliğinden, ben ve mahalle sakinleri rahatsızlık duyuyoruz.

Gereğinin yapılmasını arz ederim

Tarih
Ad soyad
Adres
Telefon

Belediye Şikayet Dilekçeleri Yazılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Farklı durumlardan dolayı da zaman zaman şikayet dilekçesi ihtiyacınız olabilir. Mutlaka şikayet dilekçesi örneği kategorisinde yer alan diğer yazılara da göz atmalısınız.

DİKKAT!  Bilanço ve gelir tablosu örneği excel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir