DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / Belediye Staj Başvurusu Dilekçe Örneği

Belediye Staj Başvurusu Dilekçe Örneği

Aralık 12, 2021 0 103

Sadece özel şirketlerde değil kurumlarda da staj yapılabiliyor, ancak kurumlarda staj yapmak özel sektöre göre daha fazla tefferuat ve güçlük içeriyor. Staj lise ve üniversitelerde yapılan bir işlemdir. Ancak staj yapabilmenin de kendi içerisinde bazı önemli şartları vardır. Öncelikli olarak stajı yapacak olan kişinin ilgili bölümlerle içeriği olan sektörleri tercih etmesi gerekiyor. Yani alanınızın dışında hizmet veren bir kurum ya da sektörde staj yapamazsınız, yapmaya çalıştığınızda da bunun adı staj olmayacaktır. Staj yerleri bazen okulun kendisi tarafından adres gösterilirken bazen de öğrencinin kendisine bırakılır. Aşağıda da belediye de staj yapması gerekenlerin vermeleri gereken dilekçe örneği verilmiştir. Belediye ve belediye kapsamında bir işte staj yapmak istediğinizde aşağıdaki dilekçeyi mutlaka doldurarak ilgili belediyeye teslim etmeniz gerekiyor.

Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Staj yapacak olan kişinin başvuru yapması için öncelikli olarak içinde bulunan durumun ne olduğunun biliniyor olması gerekir. Bunun içinde başvurunun nereye ve ne zaman yapılacağı çok önemli. Eğitim kurumlarının zorunluluğu ile başvuru yapılması ya da yeni bir meslek hayatına giriş yapılması adına ilk deneyim çok önemlidir ve bunun içinde stajın mutlaka yapılması şarttır.

Staj Nedir? Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Staj adından da anlaşıldığı gibi bir meslek üzerine deneyim sahibi olunması için verilmiş olan uygulamalı eğitim modelidir. Staj yapmak isteyen kişinin kendi eğitim alanıyla ilgili bir kurum seçmesi gerekir. Kurum seçiminde belediye tercih edilmişse o zaman belediyenin de mutlaka ilgili birimlerinde görev yapılması şarttır. Örneğin çevre mühendisliği okuyorsanız o zaman başvurunuzun da belediyenin o bölümünü kapsayan alanına yapılması gerekir. Staj dönemli olarak yapılan çalışmadır, yani uzun süreli çalışamaz ve geçici olarak hizmet vermek zorundasınız. Staj yaptığınız yerdeki süreniz dolduktan sonra ise tekrardan işten çıkmış yani stajınız tamamlanmış olur.

DİKKAT!  Bedelli askerlik erteleme dilekçesi

Staj Başvuruları Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.