DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / Belediyeye İş Başvurusu İçin Dilekçe Örneği

Belediyeye İş Başvurusu İçin Dilekçe Örneği

Kasım 22, 2021 0 3.028

Bu makalemizde belediyeye iş başvurusunda bulunmak istediğinizde dilekçe nasıl yapılır, nereye verilir tüm ayrıntılar belirtilmiştir.

Belediyeye iş başvurusu dilekçe örneği belirtmeden önce isterseniz belediyeye nasıl iş başvurusunda bulunulacağını açıklayalım.

Belediye iş başvurusu nasıl yapılır?

Belediye başkanları verdiğimiz oylar sonucunda seçilir. Şu anda özel sektör de en çok personel çalıştıran ve en fazla hak veren kurumların başında gelmektedir.  Türkiye’de il, ilçe ve büyükşehir belediyeleri bulunuyor. Bu belediyeler iş imkânları sunarak vatandaşlara iş imkanı sağlıyor. Büyükşehir belediyelerinin sağladığı iş olanakları daha fazladır.

Belediyeler içerisinde birden fazla müdürlük vardır. Bu müdürlüklerin alt birimleri onların alt birimleri derken en üst düzeyden en alt düzeye her alandan personele ihtiyaç duyulur. Maaşların zamanında ödenmiş olması, sigorta, yemek, mesai gibi çok iyi derecede koşulların olması belediyelere yapılan iş başvurularının sayısını da artırmıştır.

DİKKAT!  Avusturya Vize Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Belediyeye İş Başvurusu

Belediyeye iş başvurusu en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Hemen belirtelim belediyeler personel alımlarını yaparken ekstra bir sınav yapmaz. Bunun yerine KPSS puanını değerlendirmeye alır. Belediyeye verilen CV’ler incelenirken yeterli olan KPSS puanını almış kişiler bir araya getirilerek mülakat yapılır ve bu şekilde boşta olan kontenjanlara personel alımı gerçekleştirilir. Belediyeler işe alacakları personel sayısını kendisi belirleyebilir.

Belediyelerde çalışanlar kadrolu mu?

Belediyede çalışanlar yalnızca kadrolu personel değildir. Belediyede bazı iş bölümlerinde sözleşmeli olarak çalışan personellerde vardır. Sözleşmeli olan bu personellerin iş süreleri işe girerken belirlenir ve süresi dolan personel belediyeyle alakasını sonlandırır ya da tekrardan sözleşme yeniler.  Yani belediyelerde kadrolu çalışanlarda sözleşmeli olarak çalışanlarda vardır.

DİKKAT!  Veli İzin Dilekçesi Örneği, Veli İzin Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Belediyeler birçok işle ilgilenmiş olduklarından dolayı tüm işlerle ilgilenen ayrı birimler ve bu birimlerinde kendi müdürlükleri vardır. Bu müdürlüklere genel olarak baktığımızda şu şekilde belirtebiliriz.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bu müdürlüklerinde kendi içerisinde alt birimleri vardır. Siz hangi birime başvuracaksanız dilekçenizin başlangıcını da o kuruma hitaben yapmanız gerekir.

Aşağıda linkini verdiğimiz Word dosyası içerisinde Belediyeye İş Başvurusu İçin Dilekçe Örneği yer almaktadır. İndirerek ilgili alanları doldurup teslim edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir