DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / İş Kanunu / Belirli süreli iş sözleşmesi fesih bildirimi örneği

Belirli süreli iş sözleşmesi fesih bildirimi örneği

Şubat 4, 2020 0 1.887

Aysel KURUOĞLU :
Merhabalar, iş yoğunluğu sebebiyle dönemsel olarak işe aldığımız bir personel ile yollarımızı ayırmamız gerekiyor. Kendisine de zaten iş öncesi söylediğimiz gibi çalışma tarihi sona ermiştir. Aslında personelden memnunduk. Ancak kadromuzda herhangi bir boşluk açılmadığından kendisini değerlendiremedik. Bu nedenle belirli süreli iş sözleşmesi fesih bildirimi örneğine ihtiyacım var.

Aysel KURUOĞLU Merhaba;
İhtiyacın olan dönemsel fesih bildirimi örneğini paylaşacağım. Bunun dışında bir de diğer arkadaşların da işine yarayacağını düşündüğüm doğum iznine çıkan personelin yerine alınan kişiye gönderilen fesih bildirimini de paylaşacağım. Artık ihtiyaçlar doğrultusunda değerlendirebilirsiniz.

Dönemsel Alınan Personeller için fesih bildirimi örneği

Bu fesih bildirimi geçici süre ile destek amaçlı alınan personellerin çıkışı için kullanılabilir. Ancak bu personele daha önceden belirli süreli iş sözleşmesi imzalatılmış olması gereklidir.

DİKKAT!  Sgk borcu yoktur dilekçe örneği

Sayın Aysel KURUOĞLU 03.08.2019-03.02.2020 tarihleri arasında, ……… pozisyonunda dönemsel iş yoğunluğundan dolayı belirli süreli iş sözleşmesi ile 03.08.2019 tarihinde işe alındınız.Dönemsel iş yoğunluğunun 03.02.2020 tarihinde bitmiş olması nedeni ile belirli süreli iş sözleşmeniz sona ermiştir. Hak ettiğiniz ücret ve diğer işçilik haklarınız banka hesabınıza yatırılacaktır. Bilgilerinize sunar başarılarınızın devamını dileriz…
Fesih Kararını Tebliğ Eden Fesih Kararını Tebellüğ Eden
DİLEKÇE HOCASI Aysel KURUOĞLU

Doğum iznine çıkan personelin yerine alınan personele gönderilebilecek fesih bildirimi örneği

Eğer işe alınan personel doğum iznine ayrılmış bir kişinin yerine geçici süreli olarak alınmışsa aşağıdaki bir yazı ile fesih bildirimi gönderilmelidir. Tabii ki daha önce bu kurallara uygun bir sözleşme imzalatıldığına dikkat edilmelidir.

DİKKAT!  Bedelli askerlik erteleme dilekçesi

Sayın Aysel KURUOĞLU 03.08.2019 tarihinde doğum iznine ayrılan Zeynep SANCAK’ın yerine belirli süreli iş sözleşmesi ile 03.08.2019 tarihinde işe alındınız.Doğum izninde bulunan Zeynep SANCAK’ın 03.02.2020 tarihinde iş başı yapması nedeni ile belirli süreli iş sözleşmeniz sona ermiştir. Hak ettiğiniz ücret ve diğer işçilik haklarınız banka hesabınıza yatırılacaktır. Bilgilerinize sunar başarılarınızın devamını dileriz…
Fesih Kararını Tebliğ Eden Fesih Kararını Tebellüğ Eden
DİLEKÇE HOCASI Aysel KURUOĞLU

Yine bu tarz işten ayrılış durumları söz konusunda bilmediğiniz bir durum var ise yorumlara belirtebilirsiniz. Bu sayfada da aradığınızı bulamadıysanız diğer işten ayrılış kategorilerine de göz atmanızı öneririz.

Geçici bir kişinin yerine alınan personelin çıkışının kısaca anlatımı ve belirli süreli iş sözleşmesi fesih bildirimi örneği word formatında paylaşılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.