DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Dava Dilekçesi Örneği / Belirsiz alacak davası dilekçe örneği

Belirsiz alacak davası dilekçe örneği

Ocak 14, 2020 1 4.791

Şükriye SİCİMOĞLU :
Merhabalar, hamileliğim sebebiyle iş verenim tarafından işten çıkarıldım. Ancak beni işten çıkarırken haklarımın tamamını ödemediler. Sadece kıdem tazminatı ve ihbar tazminatımı alabildim. Fazlam mesai ve özel günlerde çalışmış olduğum günlerin ödemesini alamadım. Bununla alakalı çıkarıldığım iş yerine dava açmayı planlıyorum. Elinizde belirsiz alacak davası dilekçe örneği var mıdır acaba?

Sayın Şükriye SİCİMOĞLU ;
Şirketten ödenmeyen haklarınız için ilgili yerlere başvurup dava açabilirsiniz. Bununla ilgili nereye nasıl yazı yazacağınızı paylaşıp daha sonrada belirsiz alacak davası dilekçesini sizlerle paylaşacağım.

Belirsiz alacak davası arabuluculuk

İşçi alacakları ile ilgili dava açmadan önce üçüncü bir kişiye danışıp arabuluculuk talep edilebilir. Bu sayede iş veren ile dava öncesi tartışılıp gerekli anlaşma sağlanabilir. Arabuluculuğun bir başka avantajı da anlaşma sağlandıktan sonra kısa sürede sonuca varılmasıdır. Açılan bir dava sonucunun sonuçlanması oldukça fazla zaman alabilir.

DİKKAT!  Bilgisayar zimmet formu

Belirsiz alacak davası dilekçe örneği nereye yazılır?
Nöbetçi iş mahkemesine ikamet edilen şehre göre yazılabilir.

Belirsiz alacak davasında mutlaka dikkat edilmesi gerekenler

Belirsiz alacak davası dilekçe örneğinde mutlaka bulunması gereken bilgiler

Hiç beklemediğiniz anda mahkemede bir dava içinde kendinizi bulabilirsiniz. Böyle bir durumda ihtiyacınız olabilecek her türlü dava dilekçesi örneği sayfamızda yer almaktadır. Aynı zamanda mahkemelerde yaşanılan bir problem nasıl çözülür ve dava dilekçesi nasıl yazılır gibi bilgilerde sayfalarımızda yer almaktadır.

DİKKAT!  Veraset ilamı dilekçe örneği

( 1 ) Değerlendirme
  1. Son bir kez daha eski iş verenim ile görüştüm. Ancak halen daha kendilerinin haklı olduğunu düşünüyorlar. Hatta bana sürekli sana verecek başka bir ödememiz bulunmamaktadır diyorlar. Fazla mesai ve özel günleri de ödediklerini düşünüyorlar. Bende bu konunun üzerine direkt belirsiz alacak davası dilekçe örneği kullanmak yerine bir avukatla görüşmeye karar verdim. Avukatımla görüştüğümde, kendisi de bana hak vererek davayı kabul etti. Hatta kazanacağımızın garantisini de bana verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir