DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Excel Tabloları / Bilanço ve gelir tablosu örneği excel

Bilanço ve gelir tablosu örneği excel

Nisan 11, 2020 0 8.234

Oğuzhan AKGÜN :
Hocam Merhaba, bir kaç hafta önce kendimce küçük çaplı bir işletme açtım. Ancak bu işletmede yaptığımız harcamaları gelir ve giderlerin ne kadar olduğunu not aldığımız bir tablomuz yok. Ben de istiyorum ki excel formatında bir belgemiz olsun ve yazdığımız her şeyi not alalım, hesaplayalım. Sizlerde bu şekilde kullanabileceğimizi düşündüğüm bilanço ve gelir tablosu örneği excel formatında vardır dieye tahmin ediyorum. Mümkünse bu şekilde otomatik bir excel tablo örneği paylaşabilir misiniz?

Sayın Oğuzhan AKGÜN ;
Tam sizin taleplerinize uygun olacağını düşündüğüm excel şablonlu bir tablo ayarladım. Bu gelir tablosunda işletmen ile alakalı tüm gelir ve giderleri yazabileceksin. Yazdıktan sonrada tamamını otomatik olarak toplayacak. Bu sayede düzenli bir şekilde işletmen ile ilgili tüm bilgileri not alabileceksin. Sayfanın en alt bölümüne ilgili bilanço örneğini dahil ediyorum. Aynı zamanda bu tablo ile neler yapılabileceğinden de kısa kısa bahsedeceğim.

DİKKAT!  Babalık izni dilekçe örneği

Duran varlıklar : İşletmenin maddi değeri olan sabit varlıklarıdır. Burada arsa, bina gibi önemli değerler mutlaka not alınmalıdır. Yazılan tüm tutarları excel formatlı tablomuz otomatik olarak duran varklıklar toplamına dahil edecektir. Tek tek uğraşmadan ne kadar sabit varlığınız olduğunu rahatça tespit edebilirsiniz.

Öz kaynaklar : Bunlar şirket için ayırdığınız sermaye veya hisse senedi gibi varlıklar olabilir. Karlar ve zararların da tamamı öz kaynaklar kategorisinde nitelendirilir. Daha sonra yine tablomuz uygulamada ne kadar karda, ne kadar zararda olduğumuzu anında gösterecektir.

KDV ve vergiler : Ödemekle yükümlü olunan tüm kdv ve vergilerde bilanço ve gelir tablosu örneğine dahil edilmelidir. Aksi takdirde hiç hesapta olmayan eksiklikler meydana gelebilir.

DİKKAT!  Senet tahsilat makbuzu örneği excel

Yatırımlar : Yatırımlara harcanan tutarlar da yazılmalıdır. Her kalem tek tek belirtilmeli ve eksiksiz yazıldığından emin olunmalıdır.

Not : Yukarıda yazılan tüm kalemler için mutlaka rakamlarda hatalar yapılmamalıdır. Yanlış yazılan tutarlardan dolayı şirket zararda olmadığı halde yada karda olmadığı halde tam tersi bir durum söz konusu olabilir.

Son olarak bilanço gelir tablosu örneği excel şablonu hakkında sorularınız olursa yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Günlük hayatınızda veya yaptığınız işlerde kolaylıkla kullanıp düzenlemeler yapabileceğiniz bilanço ve gelir tablosu örneği excel formatı ile sizlerle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.