DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Zimmet teslim tutanakları / Bilgisayar zimmet formu

Bilgisayar zimmet formu

Mart 8, 2020 0 13.500

Seyhan SOYLU :
Merhabalar, özel bir şirkette proje yöneticisi olarak görev almaktayım. Bir süredir ihtiyacımız olan saha aktivite yöneticisi pozisyonuna uygun bir personel alımı gerçekleştirdik. Şimdi bu çalışanın yapacağı işleri kolaylaştırmak için kendisine notebook bilgisayar vermemiz gerekiyor. Ancak ben de bunu verirken kullanabileceğim bir bilgisayar zimmet formu yok. Eğer sizde bu durumda kullanabileceğimiz uygun bir bilgisayar teslim tutanağı var ise paylaşabilir misiniz?

Sayın Seyhan SOYLU ;
Bu tür zimmet teslim tutanaklarının önemi çok büyüktür. Genellikle şirketlerin iş amacıyla verdiği bu tarz bilgisayar, telefon ve otomobiller çok kötü kullanılıyor. Bunların biraz da olsa önüne geçebilmek için bu tür teslim tutanakları kullanılmaktadır. Bu sayede ürünün nasıl teslim edildiği ve gelecekte nasıl teslim alındığı belgelenebiliyor. Hatta eksik yada hatalı teslim yada iade durumlarında şirketler personelin maaşından kesinti yapabiliyor.

DİKKAT!  Evrak teslim tutanağı örneği

Bigisayar teslim tutanağı

Notebook yada herhangi bir bilgisayarı kişiye zimmetleyebileceğiniz tutanak sayfanın en alt bölümündedir. Excel formatında olması sebebiyle dilerseniz office programında , dilerseniz de çıktı alarak el ile doldurabilirsiniz.

Bilgisayar zimmet formu doldurulurken nelere dikkat edilmelidir?

+ Teslim alan ve eden kişiler : Burada dikkat edilecek en önemli husus bir zimmeti alırken alan kısmına, iade ederken ise teslim eden kısmına imza atmaktır. Bu durumlar genelde çok karıştırılıyor. Yanlış doldurulan formlar sayesinde belgeler geçersiz kalabiliyor.

+Tarih : Yazılan tarihlerin doğru olması çok önemlidir. Yaşanılan bir kırılma yada bozulma durumlarının hangi personel tarafından yapıldığını tespit edebilmek için tarihlere bakılır. Bazı kişiler tarih bölümünü es geçerek boş bırakabiliyor. Bu durumlar suistimal edilebileceği için mutlaka, eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır.

DİKKAT!  Borca itiraz dilekçesi örneği

+Marka, model ve imei : Zimmet formu ile teslim alınan yada iade edilen bilgisayarın mutlaka; marka , model ve imei no’larının doğru doldurdulduğundan ve boş bırakılmadığından emin olunmalıdır. Aksi takdirde bu bölüme farklı bir cihaz bilgisi girilebilir.

+Zimmet teslim açıklamaları : Bu bölüm aslında zimmet formunun en önemli bölgesidir. Cihazda yaşanılan herhangi bir problem açıklamalar bölümüne yazılabilir. Bundan dolayı eğer sorunsuz bir cihaz ile ilgili işlem yapılıyorsa, problemsiz olduğu belli edilerek burası doldurulmalıdır. Boş bırakılan durumlarda da yine suistimal edilerek farklı açıklamalar yazılabilir.

Genellikle özel şirketlerde mail, office gibi programları kullanmaları için bilgisayar verilir. Tabii bu işlemde bilgisayar zimmet formu sayesinde yapılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir