DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / Bilirkişi Raporuna İtiraz Dilekçesi Örneği

Bilirkişi Raporuna İtiraz Dilekçesi Örneği

Kasım 23, 2021 0 1.553

Bilirkişi raporuna itiraz dilekçesi yazılırken insanların yardım için teknik bilgiye ve beceriye sahip olan kişilere ulaşması ve dava süreçlerindeki raporlarında hata çıkması sonucunda edilen itirazdır. Bilirkişi raporuna itiraz etmek ve buna yönelik dilekçe oluşturmak savcı, müfettişin, hakimin ve buna benzer görevdeki kişilerin beceri ve teknik bilgilerini gerektiren başvurular olarak arz edilmektedir. Bilirkişi raporuna itiraz etmek bu konu hakkında uzman olan kişiler tarafından yapılmaktadır. Kişiler kendine göre bir dilekçe oluşturarak itiraz dilekçesi yazarsa, işlem süreci uzayabilir.

Bilirkişiye Başvurmanın Zorunlu Olduğu Konular

Bazı konularda bilirkişiye başvurmak gerekmektedir. Bilirkişiye başvurulması gereken bazı konular şu şekilde sıralanmıştır;

Bilirkişi Raporuna İtiraz Dilekçesi Örneği

Bilirkişi raporuna itiraz dilekçesi örneği yazmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken noktalar sıralanmıştır;

DİKKAT!  İş Kur’a Verilecek Dilekçe Örneği

Bilirkişi Raporunun İtiraz Süresi

Bilirkişi raporuna itiraz süresi ya da rapora karşı itiraz yapılan raporun tebliğinden sonra başlanır. Bilirkişi raporunun dilekçesini gönderen kişinin itirazı iki haftalık bir sürece girer. İtiraz süresinin son günü eğer herhangi bir tarih gününe denk gelir ise onu takip eden mesai günü itiraz süresi için son gün olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir