DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / Bim İstifa Dilekçesi Örneği

Bim İstifa Dilekçesi Örneği

Aralık 7, 2021 0 4.202

Bim, Türkiye’de en çok mağazası bulunan ve çalışana sahip olan mağazalar zinciri olarak biliniyor. Türkiye’nin 81 ilinde ve ilçelerinde köylere varıncaya kadar bulunan mağazalarda çalışan binlerce insan bulunuyor. Bu çalışanlar işe alımlarda dilekçe ile başvurduğu gibi işten ayrılmak istediklerinde de yine bir dilekçe kullanıyorlar.

BİM kurumsallığını bozmayan firmalar arasında yer aldığından dolayı yapılan tüm işlemlerde dilekçe ve kendi belirlemiş olduğu bazı politikalar var. Bu politikalar sayesinde insanlar mağazalarda çalışırken bunca çalışan kişi arasında bir düzenin oluşturulabilmesi içinde oldukça önemli bir yöntemdir.

Dilekçe, herhangi bir talebin duyurulması ve karşılanabilmesi amacıyla verilen resmi bir belgedir. Dilekçe verildikten sonra dilekçeye yanıt zorunluluğu vardır, Herhangi bir işe girerken ya da istifa ederken dilekçe vermek durumu belgelemek adına her zaman çok daha mantıklı yoldur.

Dilekçe yazılırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar vardır. Bunların en başında da dilekçenin hangi kuruma verilecekse isminin yazılmasıdır. İsim sonrasında ise dilekçenin ne amaçla verilmiş olduğunu belirten konunun yazılması gerekiyor. Bundan sonraki yapılacak işlem ise dilekçeyi veren kişinin adı ve soyadı.

DİKKAT!  Hayat Sigortası İptali Dilekçesi Örneği

Dilekçeye gerekli giriş bilgilerini yaptıktan sonra açıklama kısmına dilekçenizin amacını yazmanız gerekiyor. Bim istifa dilekçesi örneği ise aşağıdaki gibidir ve indirilerek doldurulup Bim’e teslim edilebilir.

Bim, bazıları tarafından eleştiriliyor olsa da şu anda işçi çalıştıran en büyük firma olması da hem ülke ekonomisine hem de işsizliğin önlenmesinde önemli bir katkı sağlıyor. Bim’de çalışabilmek için bazı şartların yerine getirilmiş olması gerekiyor. Mağazanın kendi belirlemiş olduğu politikalar doğrultusunda işe alım yapıldığı için herkesin bu şartları yerine getirmesi şarttır.

Bim’e iş alımı yapıldığı gibi aynı zamanda işten istifa edilmek istendiğin de yapılması gereken bazı zorunluluklar var. Yani bir sözleşme ile başlamış olduğunuz yerden kafanıza göre ayrılamıyorsunuz. Ayrılırken dilekçenizi mağazanın ilgili birimine bırakıyorsunuz ve dilekçenize gelen yanıta göre işten ayrılmanız mümkün oluyor.

DİKKAT!  Azilname Dilekçesi Örneği

İş başvurusunda bulunmak kadar işten ayrılmak da belli bir sorumluluk gerektirir. Bunun içinde herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmiş olması gerekiyor. Yerine getirmemesi durumunda ise hem kendisinden beklenileni yerine getirmemiş hem de yasal sorumluluğunu tamamlamamış olacaktır.

Dilekçe yalnızca durumun anlatılmasını sağlayan bir belge değil aynı zamanda nezaketen de izlenmesi gereken bir yoldur. Her ne kadar çalışan işe başlamak ya da işten ayrılmak için kendisini planlıyorsa, işverenin de bu süreçte kendisini planlaması ve istifa eden çalışanın yerine yenisini bulmasını kolaylaştıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir