DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Abonelik işlemleri / Bireysel Emeklilik İptal Dilekçesi Örneği

Bireysel Emeklilik İptal Dilekçesi Örneği

Aralık 27, 2019 1 10.713

Semih TANRIVERDİ :
Yaklaşık 4 aydır çalışmakta olduğum özel şirkette, haberim olmadan BES sistemine kaydım yapılmış. Herhangi bir bilgilendirme olmadığı için maaşımdan sürekli bir kesinti yapıldığını fark ettim. İnsan kaynaklarından bordromu talep ettiğimde her ay düzenli olarak BES adı altında kesintimin olduğunu gördüm. İptal ettirmem için telefonu numarası verildi. Ancak işe girdikten sonra belirli bir süre içerisinde iptal ettirmem gerekiyormuş, bu nedenle benden zorunlu bireysel emeklilik iptal dilekçesi talep edildi. Bireysel emeklilik şirketine gönderebileceğim bir dilekçe örneği gönderebilir misiniz?

Sayın Semih;
BES şirketleri artık insanlara nasıl zorluk çıkaracaklarını şaşırmış durumdalar. İlk zamanlar sms ile bile iptal edilirken, şimdi telefon ile bile iptal etmene engel oluyorlar. İlk önce bes iptali ile ilgili bazı bilgiler vereceğim. Daha sonra da Kolay bir şekilde iptal edebilmen için dilekçe örneğini paylaşacağım

Otomatik BES Bireysel Emeklilik Cayma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bireysel emeklilik cayma süresi ne kadar?
BES sistemine kayıt olduğunuz andan itibaren 2 ay boyunca cayma hakkınız bulunmaktadır. Bu süre içerisinde ayrılış işleminiz daha kolaydır. Hatta bir çok kurum herhangi bir dilekçe talep etmeden telefonda bile bes iptali yapabilir.

DİKKAT!  Turknet iptal dilekçesi

Eğer BES sistemine kayıtlı olduğunuz kurum sizden herhangi bir dilekçe talep ediyorsa aşağıda yer alan bes cayma dilekçe örneğini kullanarak kolayca işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu dilekçeyi muhtemelen sizden mail ortamında talep edeceklerdir. Tarayarak gönderebilirsiniz.

BES Bireysel emeklilik cayma dilekçesi örneği
BES Bireysel emeklilik cayma dilekçesi örneği

Otomatik Zorunlu BES Bireysel emeklilik iptali nasıl yapılır?

2 Ay olan cayma hakkınızın süresi geçtiyse mutlaka, bes iptal dilekçesi kullanmanız gerekmektedir. Aşağıdaki gibi bir dilekçe bireysel emeklilik sisteminden ayrılma için yeterli olacaktı.

İPTAL İÇİN;
İlk önce kayıtlı olduğunuz BES firmasını arıyorsunuz. Daha sonra bireysel emeklilik şirketi size ayrılma talep formu, ayrılma bilgi formu ve bakiyeniz hakkında bilgiler gönderir. Burada yararlanacağınız ve kaybedeceğiniz haklar yazılıdır. Bunları onaylamanız halinde aşağıdaki gibi bir dilekçe örneğini gönderebilirsiniz.

Türkiyede Hangi Bireysel Emeklilik Firmaları bulunmaktadır?
Axa, Ziraat, Allianz, Garanti, Vakıfbank, Halkbank, Avivasa gibi sektörde bilinen sigorta şirketleri BES sisteminde bulunmaktadır. Büyük şirketler ve kuruluşlar; Allianz, Avivasa ve Anadolu Hayat isimli şirketleri tercih etmektedir. Genelde de çalıştığınız şirket hangi banka ile çalışıyorsa o bankanın sisteminde bulunan bireysel emeklilik şirketine kayıt olunur.

Bireysel emeklilik sistemi iptali telefon numarası

Sistemden çıkış yapmadan önce ihtiyacınız olacak telefon numaraları aşağıdaki gibidir. Dilekçeyi de gönderdikten sonra mutlaka telefon ile arayıp herhangi bir problemin olup olmadığı kontrol edilmelidir.

DİKKAT!  Digiturk iptal dilekçesi örneği

Çalıştığınız işten memnun değil misiniz? Yoksa kendinize daha iyi ücret geliri olan bir iş mi buldunuz? O zaman işten ayrılışınız için mutlaka istifa dilekçesi örneği ile ilgili olan yazımıza göz atmalısınız. İhtiyacınız olacak işten ayrılmaya dair tüm bilgiler bu sayfa üzerinde olacaktır.

Zorunlu bir şekilde iş verenin üye kaydı yaptığı bes bireysel emeklilik ayrılma iptal dilekçesi örneği ve bes iptal telefon numarası 444 lü numara bu sayfada

( 1 ) Değerlendirme
  1. Hocam saolun, gönderdiğiniz yazı sayesinde çok zorlanmadan bes iptal işlemimi gerçekleştirmiş oldum. Telefon ile çok kez aramama rağmen illa yazılı olarak mail yada faks göndermemi istediler. Sayfada paylaştığınız Bireysel Emeklilik İptal Dilekçesi Örneği hakikaten kusursuz bunu gönderip yanında kimlik fotokopilerini de verince ekstra bir şey talep etmeden işlemimi gerçekleştirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.