DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / Borç İtiraz Dilekçesi Örneği

Borç İtiraz Dilekçesi Örneği

Ekim 19, 2021 0 1.515

Borç konusunda icralık olmak oldukça önemli bir konudur. Psikolojik etkilerinin yanı sıra davalık bir süreci de kapsayabilir. Bu nedenle insanların borç konusunda en çok korktuğu şeylerin başında icra durumuna düşmüş olmaları gelmektedir.

Eğer herhangi bir borcunuzdan dolayı adınıza düzenlenmiş olan bir icra durumu söz konusu olmuşsa ve bu borcun size ait olmadığını düşünüyorsanız, o zaman borcun size tebliğ edildiği günden itibaren 7 gün içerisinde itiraz dilekçesiyle başvurmanız gerekiyor.

Dilekçeyi doldurmak içinde sitemizin en altında bulunan linke tıklayarak dosyayı indirebilir ve gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra icralık durumunuza itirazınızı başlatabilirsiniz.

İcra Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İcra dilekçesini yazarken öncelikli olarak icra takibini başlatan icra dairesinin adını ve eğer ki varsa numarasını yazmanız gerekiyor. Bu bölümde icra takibinin başlamış olduğu yılı ve takibin esas numarasını yazmanız gerekiyor.

DİKKAT!  Staj başvuru dilekçesi örneği

Bu işlem sonrasında ise adınızı soyadınızı TC kimlik numaranızı ve oturduğunuz yerin açık adresini yazmanız gerekiyor. Son olarak ise alacaklı olan kişilerin bilgilerini ve size icradan tebliğ edilmiş olan tarih ve dilekçe numarasını yazarak başvuru dilekçenizi sonlandırmış oluyorsunuz.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi icra takibi dilekçesini hazırlamak oldukça kolay, ancak sürecin de kontrollü gitmesi açısından vermiş olduğunuz dilekçe numarasını almanız gerekiyor. Dilekçe numaranızı kullanarak sonucun ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

Dilekçenin sonucu ise en kısa süre içerisinde yanıt bulacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir