DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Dava Dilekçesi Örneği / Borca itiraz dilekçesi örneği

Borca itiraz dilekçesi örneği

Aralık 27, 2019 1 1.761

Ayten BOZKAYA :
Hocam Merhaba, daha önce kitap ile ilgili bir işe girdik. Anlaştığımız kitap evi bize fatura olarak yüksek miktar çıkardı. Bununla ilgili karşılıklı davalı olduk. Mahkemede borcumuza itiraz etmemiz gerekiyor. Bize mümkünse eğer borca itiraz dilekçesi örneği gönderebilir misiniz?

Hoşgeldin Ayten BOZKAYA :
Bu zorlu süreçte sana Allah kolaylık versin inşallah. Aşağıdaki gibi bir itiraz dilekçesini örnek olarak baz alabilirsiniz. Ancak bunu kendi borç itirazınıza göre düzenlemeniz gerekmektedir.

Borca İtiraz hangi durumlarda yapılır?

DİKKAT!  Belirsiz süreli iş sözleşmesi doldurulmuş örneği

İlamsız takiplerde borca ne kadar süre içerisinde itiraz edilebilir?
İlamsız takiplerde 7 günde itiraz etmek mümkündür. Böyle bir durumda itiraz takibi durdurulur. Bu süreçte hiçbir şekilde haciz işlemi gerçekleştirilemez.Tekrardan alacaklı tarafın itirazın iptali davası açması gereklidir. İtirazın iptali davası açıldıktan sonra da mahkemenin tekrardan takip etme kararı vermesi gereklidir. Bu sayede haciz işlemine devam edilebilir.

Kambiyo senetlerinde itiraz takibi durdurur mu?
Hayır, borca itiraz takibi kesinlikle durdurmaz.

Günümüzde her an herkesin bir dava dilekçesine ihtiyacı olabilir. Web sitemizin dava dilekçesi örneği kategorisinde farklı örnekler de mevcuttur. Bazen avukatsız olarak sadece bir yazı ile işlemlerin yapılabileceğini unutmayın.

Almış olduğunuz kredi yada borca icra mahkemesine ilamsız borca itiraz dilekçesi örneği word indirin

( 1 ) Değerlendirme
  1. Sonunda belgeleri doldurduk çok yakında mahkemeye gideceğiz. Yazdıklarınıza göre pozisyonumuzu aldık. Kitap evindeki adamla tekrar konuşmayı denedim. Ancak halen daha kendi bildiğini okuyor. Artık borca itiraz dilekçesi örneğini yürürlüğe koymanın vakti geldi. Bundan sonra artık davalarda, mahkemelerde işimiz çözülür. Ben bu işi uzamadan çözmek için elimden gelen çabayı gösterdim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.