DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / İş Kanunu / Boş Cv Örnekleri Word

Boş Cv Örnekleri Word

Ocak 2, 2020 1 7.315

Muhammed ŞENGEZER :
Hocam Merhaba ; yaklaşık 6 – 7 yıldır hep bir yerlerde çalıştım. Mezun olduğun gibi de hiç iş bulma ile ilgili problem yaşamadım. Ancak yakın zamanda çalışmış olduğum kurumdan çıkarıldım. Daha önce hiç iş arama deneyimim olmadığı için herhangi bir özgeçmiş yada cv de elimde bulunmuyor. Bana yardım edebilir misiniz? En azından boş cv örnekleri word formatında filan gönderirseniz çok makbule geçer.

Hoşgeldin Muhammed ŞENGEZER :
Sana word formatında boş ve dolu olmak üzere cv’ler paylaşacağım. Sen bunları istediğin gibi indirip, değiştirip gerekli düzenlemeleri yapabilirsin. Biraz da CV özgeçmiş doldurulurken nelere dikkat edilmelidir, bunlara da değineceğim.

BOŞ CV HAZIRLAMA FORMU

Aslında hemen hemen bütün cv hazırlama formları birbirine benzemektedir. Şablon olarak hepsin aynı olup, sadece renklerinde değişiklikler yapılmaktadır. Bu nedenle standart, klasik bir cv hazırlama formu paylaşıyoruz.

BOŞ CV ÖRNEĞİ WORD İNDİR
BOŞ CV ÖRNEĞİ WORD İNDİR

Word formatında paylaşmış olduğumuz bu form ile rahat bir şekilde kendinize ait bilgileri girebilirsiniz ve gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Diğer başlıklarda da sırasıyla dolu cv örneği ve cv hazırlarken nelere dikkat edilmeli gibi en çok sorulan soruları yanıtlayacağız

Dolu CV Örneği

KIŞISEL BILGILER
İsim Muhammed ŞENGEZER
Adres YILDIRIM/BURSA
DoğumYeri Bursa
DoğumTarihi 28.01.1996
Telefon ……………
Mail dilekcehocasi@gmail.com
Askerlik Yapıldı
EHLİYET B SINIFI

EĞİTİM
Anadolu Üniversitesi – İşletme Yönetimi 2010-2013
Ahi Evran Üniversitesi– Bilgisayar Programcılığı(3.2/4.00)-2008-2010 Yıldırım Beyazıt Lisesi- Sayısal 2005-2007

DENEYIM VE IŞ TANIMI
…………………………………. – BÖLGE SORUMLUSU (05.2016-12.2019)
• Bölgede çalışacak personel ihtiyacının niteliklere göre belirlenmesi
• İhtiyaç ve niteliklere göre personel görüşmelerinin gerçekleştirilmesi
• Şirket bünyesinde çalışacak personel ihtiyacının karşılanması
• Özlük dosyasının hazırlanması ve gerekli evrakların personele tebliğ edilmesi
• Personelin gideceği gerekli rut organizasyonun hazırlanması
• Çalışacak personelin iş zaman etüdü yapılarak gerekli bölgelerde çalışmasının sağlanması
• Personele gerekli satış eğitimlerinin verilmesi
• Satış arttırıcı aktivitelerin planlanması
• Satış yapan personelin iş takibi ve kontrolü
• Çalıştığımız markalardan bazıları: Nestle, Ülker, Tadım, Paşabahçe, Nivea, Erikli, Dalin, Sebamed, Starbucks, Shell Deli2Go, Banvit
…………………………. – SAHA AKTİVİTE YÖNETİCİSİ (06.2013-11.2015)
• İhtiyaca uygun personelin bulunması
• Personele gerekli satış eğitimlerinin verilmesi
• Satış yapan personelin iş takibi ve kontrolü
• Gerçekleştirilen satış arttırıcı aktivitelerin raporlanması ve firmalara iletilmesi
• Çalıştığımız markalardan bazıları: Mondelez International, Lilakağıt, Ekici, Nudo, JohnsonsBaby, Borusan
GOOGLE ADSENSE BUSINESS PARTNERSHIP – REKLAM YÖNETMENİ (09.2011-01.2014)
• Rekabeti düşük ve getirisi yüksek reklam alanlarının belirlenmesi
• Planlanan kategoriye uygun alan adının satın alınması
• Hedeflenen günlük ziyaretçi trafiğine uygun server’ın kiralanması
• Hedeflenen kitleye uygun web site tasarımının belirlenmesi ve içerik üretimi
• Arama motoru optimizasyonlarının gerçekleştirilmesi

DİKKAT!  İşkur sözleşme bitmeden işten ayrılmak

BİLGİSAYAR BİLGİSİ
MicrosoftOfficeProgramları(Word–Excel–PowerPoint)
AdobePhotoshop HTML, CSS , PHP, SEO

HOBILER
Balık tutmak
Trekking
Blockchain
Google Seo

SOSYAL MEDYA& WEB SİTESİ Bu bölüme sosyal medya twitter, facebook gibi adresler yazabilirsiniz

REFERANS
Buraya da size referans olabilecek kişilerin iletişim bilgileri yazılmalıdır.

CV de olması gerekenler

CV ye yazılacak hobiler

Hobiler bölümü genelde bir çok insan tarafından önemsenmez. Ancak bir iş veren için hobiler sizi tanıma kaynağıdır. Örnek verilmek gerekirse bir insan balık tutmayı öz geçmişine yazdıysa eğer bu onun ne kadar sabır lı bir insan olduğunu göstermektedir. Balık tutmak için bazen saatlerce bir şamandıraya haraeketsiz bakmak gerekebiliyor.

DİKKAT!  Otel cost raporu örneği excel

Yapılan en büyük yanlışlardan biri de gerçekleştirilmeyen hobilerin CV ye yazılmasıdır. İş görüşmesine gittiğinizde iş veren sizlere hobileriniz ile ilgili gerekli detay soruları sorabilir. Yazdığınız hobiler ile ilgili detaylı bilgiye sahip olmalısınız. Ancak çok fazla bilgiye dayanmayan hobiler de bulunmaktadır. Bunları yazmanız durumunda iş görüşmelerinde sizleri zorlayabilecek sorulardan kaçınabilirsiniz. Mesela trekking sporu doğada yürüyüş anlamını taşır ve çok fazla detay içermez. Hatta ailenizle beraber hafta sonları doğada yürüdüğünüzü bile söyleyebilirsiniz.

CV ye bilgisayar bilgisi nasıl yazılır

Bilgisayar bilgileri de yetkinliğe dayalı olduğu için çok önemlidir. Bir öz geçmişte mutlaka bilinen tüm bilgisayar bilgileri yazılmalıdır. Ancak bunları yazarken ne derecede bildiğinizi de yanına belirtmelisiniz ki size sorulan sorular o orantıda gelsin. Örneğin çok iyi excel kullanırım dediğinizde size düşey arama ile ilgili bir soru sorulur ve bilemezseniz eğer sizin için olumsuz bir durum meydana gelir.

Bilgisayar bilgisine genelde her üniversite mezunlarının bilmesi gereken word,excel ve powerpoint mutlaka yazılmalıdır. Bunun dışında bildiğiniz programlar size ekstra değer katacaktır.

Günümüzde zaten bilgisayar başında bir işte çalışan herhangi birinin mutlaka word,excel ve powerpoint gibi programları bilmesi gerekmektedir. Hatta iş verenin ilk baktığı özellikler arasında bunlar vardır.

CV ye ilkokul yazılır mı?

Üniversite mezunu bir bireyseniz yada yüksek lisans gibi üst düzey mezun olmuşsanız ilkokul bilgilerini yazmak çok gereksizdir. Bir cv hazırlarken mutlaka çok detay vermeden kaçınılmalı, mümkün olduğunca kısa tutulmalıdır. Bir iş veren’in cv lere bakma süresi çok kısıtlıdır. Ne kadar çok detay ve gereksiz bilgi eklerseniz, hakkınızda asıl görülmesi gereken noktalar kaçırılır. Bu nedenle bir ilkokul mezuniyeti gereksiz bir bilgidir.

Bir CV kaç sayfa olmalıdır?
Öz geçmişler mümkün olduğunca kısa tutulmalı aşırı detaydan kaçınılmalıdır. Standart bir öz geçmiş 1 yada 2 sayfa olmalıdır.

CV de fotoğraf olmalı mı?

Bir öz geçmişte fotoğraf olmazsa olmazlardandır. Mutlaka yakın zamanda çekilmiş bir fotoğrafınızı öz geçmişte bulundurmalısınız. İş görüşmesinden önce yaratacağınız ilk izlenim fotoğraflar üzerinden olur.

Öz geçmişte yer alan fotoğrafınız mutlaka tertipli, düzenli olmalıdır. Erkek adaylar içinde çok önemli olan sakalları kısalığıdır.

İş verenler genellikle fotoğrafı bulunmayan öz geçmişleri hiç ilgilenmeden direk geçiyor. Şöyle düşünün bir iş yerine gidip cv doldurduğunuzda fotoğraf bırakmazsanız eğer sizin gibi gelen belki yüzlerce kişi arasında öz geçmişiniz kaybolacak. Öz geçmiş doldururken tanışıp görüştüğünüz kişi bile sizi hatırlamayacak.

Klasik dolu özgeçmiş formu ve çeşitli kısa boş cv örneklerini word formatında sizlerle buluşturuyoruz. İhtiyacınız göre düzenleme de yapabilirsiniz.

( 1 ) Değerlendirme
  1. Genel olarak öz geçmiş hazırlama ile ilgili çok güzel detaylı bir bilgi hazırlanmış. Özellikle bir işletmeye cv gönderirken mutlaka çok dikkatli olunmalıdır. İlk bakış çok önemlidir. Çünkü bir iş verenin bu gibi konulara ayıracak çok vakti yoktur. Hızlıca elinde bulunan tüm öz geçmişleri inceler ve kararını verir. Bu nedenle böylesine kısa süre içerisinde seçeceği kişiler biraz daha şablon ve temel bilgileri ile de ön plana çıkarlar. Ancak ben paylaşmış olduğunuz boş cv örnekleri hakkında şöyle bir yorumda bulunacağım. Gayet kullanışlı, çözüm odaklı ve sade görünüyor. Ancak sayı olarak biraz daha çeşidi arttırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.