DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvuru Dilekçesi

Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvuru Dilekçesi

Kasım 30, 2021 0 1.444

Büyükşehirde yaşayan insanların en büyük problemi geçim sıkıntısıdır. Sürekli gelen zamlar, artan günlük maliyetler ve gelir gider dengesinin yapılamaması çoğu ailenin dara düşmesine neden olmuştur.

Geçim sıkıntısı yaşayan insanların başvurdukları yöntemlerden bir tanesi de yardım kuruluşları ve belediyelerdir. Çünkü bu kurumlar dar gelirli olduğunu kanıtlayabilen ailelere maddi ve gıda yardımında bulunmaktadır. Bu yazımızda da büyükşehir’de yaşayan ve geçim sıkıntısı nedeniyle zora düşmüş olan kişilerin Büyükşehir belediyesi yardım kolisi için başvurusunu nasıl yapabileceklerini anlatmaktır.

Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Nedir?

Yardım kolilerinin amacı ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı verilmesini kapsar. Temel gıda maddelerini içeren bu koli sayesinde dar gelirli aileler ücretsiz olarak destek almış olur. Kolinin içeriği ise belediyelere göre değişiklik gösterir.

DİKKAT!  HGS İtiraz Dilekçesi Örneği

Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Büyükşehir belediyelerine yardım kolisi başvurusunda bulunabilmek için gerekli olan belgeler aşağıda paylaşılmıştır.

Başvuru işlemini gerçekleştirmek isteyen kişiler yukarıdaki belgeleri tamamladıktan sonra yazacakları dilekçe başvurusunu eklemeleri gerekiyor. Eksik ya da yanlış olan belgelerle yapılan başvuru işlemleri kabul edilemez.

Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvuru Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Belediyelere başvuru esnasında vereceğiniz dilekçe örneği aşağıda paylaşılmıştır. Dilekçede yer alan bilgiler ve ekte göndermiş olduğunuz bilgilerin eksik olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Bu belgelerin doğruluğu belediyelerin ilgili birimleri tarafından incelenecek ve usulsüz bir durumun tespit edilmesi durumunda gerekli olan işlemler durdurulacaktır.  

DİKKAT!  Araştırma Görevlisi Kadrosu Başvuru Dilekçe Örneği

Dilekçe yazılırken açıklayıcı olmasına dikkat edilmesi ve durumun açık ve net bir şekilde belirtilmesi gereklidir. Dilekçe de hatalı beyan da bulunulması halinde tüm işlemler iptal edilir ve yapılan yardım da tekrardan geri alınır.

Dilekçe hazırlandıktan sonra belediyenin ilgili birimlerine teslim edilir. Dilekçenin teslim edilmesinden sonra durum olumlu ya da olumsuz olarak tekrardan yanıtlanır. Verilmiş olan tüm dilekçelere tekrardan yanıt verilmesi zorunluluğu vardır.

Belediye görevlileri gerekli olan inceleme ve araştırma sürecini tamamladıktan sonra ihtiyaç sahiplerine hemen haber verir. Dilekçesi kabul edilenlere yapılacak olan yardımlar direk olarak eve gönderildiğinden dolayı başka bir şey yapılmasına gerek yoktur. Ailenin yardım gününde evde olması çok önemlidir. Eğer adres yanlış olursa bu durumda başvuru işlemlerinin yeniden yapılması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir