DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Zimmet teslim tutanakları / Şirket cep telefonu zimmet teslim tutanağı örneği

Şirket cep telefonu zimmet teslim tutanağı örneği

Aralık 20, 2019 2 25.641

Yasemin ALİOĞLU :
Güney Marmara Bölge Sorumlusu olarak yeni işe başladığım bir özel şirkette bugün bir personele cep telefonu teslim etmem gerekiyor. Hatta bir kişiden de iade almam gerekiyor. İade alırken ve teslim ederken hangi konulara dikkat etmeliyim yardımcı olabilir misiniz? Bir de şirket cep telefonu teslim tutanağı örneği paylaşırsanız çok sevinirim.

Merhaba Yasemin ALİOĞLU ;
Zimmet olaylarında çok dikkatli olmalısın, en ufak bir hatanda üzerine kalır ve maaşından kesinti yapılabilir. Şimdi yazacaklarımı sırasıyla iyi takip etmeni öneririm.

Telefon Zimmet Formu Örneği

Aşağıda yer alan tutanağı kullanabilirsiniz
Bu tutanağı neler için kullanabilirim?

Gibi durumlarda tutanak örneğini kullanabilirsiinz.

telefon zimmet iade tutanağı örneği
telefon zimmet iade tutanağı örneği

Cep Telefonu Zimmet iadesi nasıl yapılır

Yine yukarıdaki formu kullanmak koşulu ile iade kısımlarını doldurarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak telefon iadesi alırken mutlaka kontrol etmeniz gereken ve dikkat etmeniz gereken bazı özellikler bulunmaktadır.
Cep telefonu zimmeti iade alırken nelere dikkat edilmelidir?

Bu gibi hususlar tam ise zimmet iadesini gerçekleştirebilirsiniz.

DİKKAT!  Cimer dilekçe örneği

Zimmet formunun yanında bir de sözleşme tarzında bir evrak imzalatabilirsiniz. Bunun içinde CEP TELEFON ZİMMET FORMU ÖRNEĞİ VE KULLANIM TAAHHÜTNAMESİ isimli aşağıda yer alan formu kullanabilirsiniz.

Cep telefonu zimmet sözleşmesi

SAMSUNG J4 IMEI NO
ŞARJ ADAPTÖRÜ
PC BAĞLANTI KABLOSU
KABLOLU KULAKLIK

Şirketimin işlerini yürütebilmek için yukarıda seri numarası ve özellikleri yazılı cep telefonunu çalışır vaziyette teslim aldım/kullanmaktayım.Tarafıma tahsis edilen cep telefonunu şirketin belirlediği/belirleyeceği bilgi güvenliği politikalarına uygun bir biçimde kullanacağımı kabul ve taahhüt ederim.

Şirket kaynaklarına erişebilmem amacıyla verilen şifre ve benzeri kimlik doğrulama araçlarının sadece bana ait olduğunu bildiğimi, bu konuda şirketim tarafından bilgilendirildiğimi kabul ederim. Bu bilgileri/araçları başka hiç kimseye vermeyeceğimi, kaybetmem durumunda en kısa sürede ilgili birime bildireceğimi kabul ve taahhüt ederim. Bu bilgileri/araçları şirket içinde başka birisine vermem ya da kaybetmiş olmama rağmen ilgili birime haber vermememden dolayı araçları bulanların kullanımları nedeniyle oluşabilecek her türlü zarardan sorumlu olacağımı, bu zararları tazmin etmeyi kabul ve taahhüt ederim.

Tarafıma tahsis edilmiş olan cep telefonu ve diğer bilgi sistemleri kaynaklarını (e-mail sistemleri, uygulama sistemleri, veri depolama sistemleri, vb) çalıştığım şirkete zarar vermek amacıyla kullanmayacağımı kabul ve taahhüt ederim. Bu noktadan hareketle tarafıma tahsis edilen sistemlere kötü amaçlı kodlar yerleştirmeyeceğimi ve bu kodların sistemler üzerinde yayılmasını sağlamak üzere çalışmayacağımı, kendi geliştirdiğim kodlar içinde tarafıma çıkar sağlayacak herhangi bir kod parçacığı bulunmayacağını, bu sistemleri kullanarak oluşturduğum ve yazdığım bütün kodların ve bilgilerin dökümanlarında belirtildiği gibi olacağını kabul ve taahhüt ederim.

DİKKAT!  Çalışma Belgesi Örneği Word

Tarafıma tahsis edilmiş olan bu cep telefonunu ve diğer bilgi sistemleri kaynaklarını Türkiye Cumhuriyeti yasalarınca suç kabul edilen işlem, eylem ve uygulamalar için kullanmayacağımı, tahsis edilen sistemin ve kullanılmakta olan bilgi işlem altyapısının mülkiyetinin çalıştığım şirkete ait olması nedeniyle gerçekleştireceğim yasadışı işlemlerin kurumsal sorumluluk da doğuracağını bildiğim için şirket kaynaklarını kullandığım sürece her türlü işlem, bilgi akışı, iletişim ve bilgimin şirket tarafından denetim amacıyla izlenmesine, kayıt altına alınmasına ve anlaşmazlık durumunda delil kabul edilmesine izin verdiğimi beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Tarafıma tahsis edilmiş olan cep telefonunu tümüyle veya kısmen, üstüm ve astım da dahil olmak üzere, ilgili birimden izinsiz hiçbir iş arkadaşımla değiştirmeyeceğimi, hiçbir iş arkadaşıma devretmeyeceğimi; iç aksamı yerinden çıkarmayacağımı ve değiştirmeyeceğimi; yeni bir parça eklemeyeceğimi; ilgili birimden izinsiz hiçbir yazılım kurmayacağımı; çalıştığım birim değiştiğinde veya yerimde fiziki bir değişiklik olduğunda ilgili birimi haberdar edeceğimi; burada yazılı şartlara uymadığım takdirde oluşabilecek her türlü zarardan sorumlu olacağımı ve meydana gelen zararı tazmin etmeyi kabul ve taahhüt ederim.

Cihaz ve yukarıda belirtilen parçalarda, garanti kapsamı dışında oluşabilecek her türlü hasar, çalınma ve kaybolmasından kaynaklanan zararın tarafımca karşılanacağını kabul ve taahhüt ederim.

Kabul (el yazısı ile Okudum ve Anladım)  
Teslim Eden Teslim Alan
Ad-Soyad    Ad-Soyad
Ünvanı    Ünvanı  
Şirketi Şirketi
Tarih-İmza   Tarih-İmza  

Zimmet tutanağı örneği ve sözleşmesini paylaştık. Yine eksik olduğunu düşündüğünüz bir konu olursa yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Cep telefonu zimmet ve iade tutanağı nasıl düzenlenir? Aynı zamanda telefon teslim tutanağı örneğini sizlerle paylaşıyoruz

( 2 ) Değerlendirme
  1. Bu yazdıklarınız gerçekten çok aydınlatıcı oldu. Personelimize gerekli evrakları imzalattım ve dediklerinize de dikkat ederek telefon teslim tutanağı ile kendisine zimmetli bir şekilde verdim. Bundan sonra herhangi bir şey vereceğim zaman hep zimmet tutanağı kullanacağım. Zaten vermiş olduğunuz şablon üzerinde değişiklik yapmam yeterli olacaktır. Sıfırdan yapmaktansa her zaman düzenleme yapmak daha kolaydır.

  2. Genellikle biz de bu tarz bir zimmet formu örneği kullanıyoruz. Hatta sadece telefon da değil. Bazen bilgisayar yada tablet gibi bir cihaz teslimi yaparken de bu teslim tutanağını düzenleyerek kullanıyorum. Her cihaz için tek tek farklı formatlar üretmektense tek format üzerinden değiştirmek daha doğru olur diye düşünüyorum. Hem zamandan tasarruf, hem de bilgisayarımızda kaplayan yerden de tasarruf etmiş oluyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.