DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / Ceza Mahsubu Dilekçe Örneği

Ceza Mahsubu Dilekçe Örneği

Ekim 16, 2021 0 93

Hakkınızda verilen bir cezadan dolayı daha önce tutuklanma ya da gözaltı süreleriniz varsa ve bunları mahsup ettirmek istiyorsanız, kurallara uygun bir dilekçe hazırlamanız gerekir. Bu dilekçeyi, sitemizden yardım alarak hazırlayabilirsiniz. Sadece birkaç düzenleme gere çekleştirerek dilekçeniz çok kısa bir süre içerisinde hazırlanmış olacaktır.  Bunun için yapmanız gereken aşağıdaki dosya örneğini bilgisayarınıza indirmek ve sonrasında gerekli düzenlemeleri kendi adınıza yapmaktır.

Dilekçe hazırlanırken yapılması gereken ilk şey dilekçeyi hangi makama vermeniz gerekiyorsa o makamın adını yazmaktır. Bunu da bulunduğunuz şehre göre yapabilirsiniz. Yine dosyaya ait olan numara adınız ve soyadınızın mutlaka bulunması gerekiyor.

Sonraki aşamada ise noktalı bıraktığımız yerleri teker teker doldurmanız şart.

Bir sonraki aşamada beraat kararı veren mahkemenin dosya esas numarasını, beraat kararı veren mahkemedeki suçun adını ve beraat kararı veren mahkeme dosyasında bulunan hapis yatılan süreyi gün, ay ve yıl olarak yazarak devam edin.

DİKKAT!  İtiraz Edilebilecek Kararlar

Beraat kararı veren mahkemenin karar tarihini, mahkûmiyet kararı veren mahkemedeki suçun adını ve mahkumiyet kararı veren mahkemedeki mahkumiyet süresini gün, ay ve yıl olarak yazdıktan sonra devam edin.

Diğer aşamaya geçtiğinizde mahkumiyet verilen suçun işlenme tarihini, mahkumiyet kararı veren mahkemenin karar tarihini ve hangi tarihte dilekçeyi vereceğinizi yazın. Bu işlemler sonrasında dilekçenizi hazırlamış ve bitirmiş olursunuz.

Bundan sonra ise artık dilekçenizi bir yazıcı ile çıkarmak olmalıdır. Bunu da isterseniz evinizdeki, iş yerinizdeki ya da herhangi bir kırtasiyedeki yazıcıya göndererek çıkarma işlemini tamamlayabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.