DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / Çift Anadal Başvuru Dilekçesi Örneği

Çift Anadal Başvuru Dilekçesi Örneği

Kasım 7, 2021 0 1.402

Çift Anadal Nedir?

Öğrenim görülen önlisans veya lisans programında başarılı olan öğrencilerin esas olan programlarına yakın ikinci bir programın derslerini de başarıyla geçerek çift diploma alınabilmesini sağlayan uygulamadır.

Mesela bunu şu şekilde açıklayabiliriz. Psikoloji okuyan bir öğrenci sosyoloji alanında ya da işletme alanında okuyan bir öğrenci iktisat alanındaki dersleri de vererek iki diplomayı da almaya hak kazanabilir.

Çift anadal uygulaması bir öğrenci açısından çok ciddi yüktür.  Bir öğrenci çift diploma alma uğruna sosyal yaşamından soyutlanabilir. Yine de çift diploma sahibi olmak elbette ki öğrencilerin kariyeri ve kazanılan yetiler açısından son derece önemlidir.

DİKKAT!  MEB Şikayet Dilekçesi Örneği

Çift Anadal Yapmanın Genel Koşulları Nelerdir?

Çift Anadal Programına Ne Zaman Başvurulur?

Öğrenci kayıtlı olduğu anadal programının en erken üçüncü, en geç beşinci yarıyılın başında ikinci anadal başvurusu yapabilir. Anadal başvurusu yapılabilmesi için dilekçe yazılması gerekir. Aşağıda anadal dilekçesi örneği yer almaktadır. Bu dilekçe örneğini indirdikten sonra istediğiniz şekilde düzenleyebilir ve çıktısını alarak ilgili kuruma teslim edebilirsiniz.

Birden Fazla Programa Çift Anadal Kaydı Yapılabilir mi?

Anadal programlarına birden fazla başvuru yapılamaz. Eğer ki öğrenci isterse çift anadalın yanı sıra yan dal da okuyabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir