DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Şikayet Dilekçesi Örneği / Cimer dilekçe örneği

Cimer dilekçe örneği

Ocak 15, 2020 3 8.436

Cimer Nedir?
Açılımı Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi şeklinde baş harflerinden oluşmaktadır. Geçmişte BİMER (Başbabakanlık iletişim merkezi) olarak hayatına devam eden CİMER günümüz teknolojileri kullanılarak insanlarla ilişkilerini düzenleyen bir sistemdir. Aslında kısaca anlatmak gerekirse Cimer bir web sayfasıdır. Bu sayede Türkiye’de yaşayan herkes buradan şikayetlerini, dileklerini ve isteklerini rahatlıkla dile getirebilir. Üstelik herhangi bir cimer dilekçe örneğine ihtiyaç duymadan online olarak da işlem yapılabilmektedir.

Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi bir web platformu olduğundan ülkemizin en ulaşılamaz köşesindeki bir insan bile hızlı ve kolayca taleplerini yazabilir. Buraya gelen şikayet, talep ve istekler düzenli olarak takip ve kontrol edilir. Ancak çok fazla yoğunluğun olması sebebiyle, sizlere cevap gelmesi biraz zaman da alabilir.

Cimer’e kimler başvuruda bulunabilir?
Ülkemizde ikamet eden herhangi bir ; TC Vatandaşı, mavi kartlılar, yabancılar Cimer’e şikayet yada talep için yazabilir.

DİKKAT!  Belediye şikayet dilekçe örneği

Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezine nasıl başvuruda bulunulabilir?
İnternet üzerinden web sayfası aracılığı , telefon, mektup ve fax aracılığı ile talep, istek ve şikayetler iletilebilir. Dilekçe veya mektup yolu ile başvurmak isteyen kişiler için sayfanın en altına word formatında cimer şikayet dilekçesi örneği eklenmiştir.

Cimer’e başvuru yaparken nelere dikkat edilmelidir?

Web sayfası üzerinden bildirim yapacak kişilerin kimlik doğrulaması yapması gerekmektedir. Sizden TC Kimlik no, isim soy isim, annenizin kızlık soyadı ve kişisel cep telefon numaranız gibi özel bilgiler istenmektedir. Gerekli bildirimi yapmadan önce bu bilgilerinizi elinizin altında hazırda bulundurmalısınız. İnternetten yapılan bildirimlerde telefona gelen kod ile işlem yapılmaktadır. Aksi takdirde sisteme giriş yapılamaz.

Yukarıda yazılan bilgilerin dışında kesinlikle hatalı bir bilgi olmamalı ve aynı zamanda yazdığınız metin anlaşılır olmalıdır. Asılsız ve gereksiz bildirimler anlaşıldığı takdirde işlem yapılmaz. Bu arada yapacağınız yazılı cimer dilekçe örneğinde de kişisel bilgilerinize yer verilmelidir. Aksi takdirde sizinle iletişime geçilemez.

DİKKAT!  Tüketici Hakem Heyeti Başvuru Dilekçesi Örneği

Cimer’e şikayet istek yaparken bilgiler gizlenebilir mi?
Dileyen kişiler kimlik bilgilerini açıklamadan şikayet işlemi gerçekleştirebilirler. Bu işlem için form doldurulurken kimlik bilgilerim gizlesin seçeneği seçilmelidir. Kişinin ilgili başvurusunda kimlik bilgileri gizlenmiş olsa dahi mail adresine sonuç olarak cevap gelmektedir.

CİMER’e şikayet ve talepler dilekçe yoluyla iletilebilir mi?
Evet, istendiği takdirde bir dilekçe örneği ile de iletişim sağlamak mümkündür. Aşağıdaki gibi bir cimer dilekçe örneği kullanılabilir. Word olması sebebiyle üzerinde rahatça gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.

( 3 ) Değerlendirme
  1. Selam cumhurbaşkanım ben mugladan bediye uysal benim 2 yagrum var 1 kızım 1 oğlum engelli kızım ankara Mamak Hüseyin gaziye gelin gitti kızımın 3 cüz bebeği oldu başkanım bakımlarına yetemiyiruz bebeğin biri sorunlu doğdu tedavi görmesi gerek çok zor durumda yiz yardıma ihtiyacımız var nere baş vurduysak bi yardım alamadık başkanım neolur yardımcı olurmusunuz ben seninle konuşmak istiyorum başkanım senin grupta üyeyim ben başkanım 3 yıl önce onkoloji tedavisi gördüm ratsizim başkanım bende telim 0553 *** ** **

  2. Merhabalar,
    Yanlışlıkla buraya yazdınız sanırım. Bu sayfa üzerinden yalnızca bimer cimer dilekçe örneğine ulaşabilirsiniz.

  3. Sayın cumhurbaşkanım ben son günierde yaşanan doğu akdeniz konusunda yazmak istiyorum.malum üzerimizde bu konuda büyük baskılar var son zamanlarda yaşanan bu gerginlik belkide savaşa kadar gidebilir biz türkler savaştan kaçacak bir millet değiliz yediden yetmişe kadar askeriz.fikrim acizane şudurki en az 5 km yi vurabilecek bir lazer silahı üretebiliriz bunu türk mühendisleri mutlaka yapacaktırbelkide düşünülüp yapılmış olabilir bilemiyorum ama böyle birşey olursa inanın dünya karşımıza çıksa bize vız gelir.saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir