DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Dava Dilekçesi Örneği / Dava Öne alım dilekçesi

Dava Öne alım dilekçesi

Aralık 7, 2020 0 4.140

Zübeyde GENÇOĞLU :
Merhabalar, şu an ertelenmiş bir davamız bulunmakta olup yakın zaman içerisinde yurt dışına çıkmayı planlıyorum. Bu nedenle ertelenen davayı bir şekilde öne alma ihtimalimiz var mıdır? Anlaşmazlık yaşadığımız kişi ile görüştüğümde ise her şeyi halledip tatlıya bağladık. Yani aramızdaki pürüzleri de gidermiş olduk. Sadece bir an önce işlerimi halledip yurt dışına çıkmak istiyorum. Ertelenen bir davanın tarihini öne aldırma şansımız bulunabilir mi? Bununla ilgili bir dava tarih öne alım istinaf istek dilekçesi örneği gibi bir şe var mıdır?

Zübeyde Hanım Merhaba,
Öncelikle bu durum ile ilgili ilk önce avukatınıza danışmanızı öneririz. İhtiyacınız bir dava öne alım dilekçesi ise sayfanın en alt bölümünden kolayca indirebilirsiniz.

DİKKAT!  Mal Beyanı Dilekçe Örneği

Hangi şartlarda dava öne tarihi öne alımı mümkündür?
Dava öne alımı için en önemli şart tarafların kendi içinde anlaşmaya varmasıdır. Bu sayede problemler çözülüp giderildi düşüncesiyle davayı öne almak mümkün olabilir.

Bazen tarihi ertelenen davalarda hakim davalı ve davacıya süre verir. Bu süre dolmadan önce aralarında anlaşmaya varırlar ise yine dava tarihini öne almak mümkün olabilir.

İhtiyacınız doğrultusunda kullanabilmeniz için 2 ayrı dilekçe örneği dahil ettik. Bu sayede ihtiyacınıza daha uygun olanı belirleyip kendiniz seçebilirsiniz.

Dava öne alım dilekçesi örneği sayfasına yanlış geldiğinizi düşünüyorsanız eğer dava dilekçeleri kategorisinden diğer yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

Dava tarihi öne alımı mümkün müdür? Hangi şartlarda mümkün olabilir? Sorularınızı cevaplayıp öne alım dilekçesi örneğini sizlerle paylaşıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir