DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / İş Kanunu / Deneme süresi iş akdi feshi dilekçesi

Deneme süresi iş akdi feshi dilekçesi

Ocak 9, 2020 0 11.974

Hayriye Güler YILDIZ :
Sayın Hocam Merhaba; insan kaynakları pozisyonunda özel bir şirketin fabrika bölümünde işe başladım. İş verenim yeni işe aldığımız bir personeli deneme süresinden dolayı çıkarmamazı söylüyor. Benimde henüz yeterli bilgim olmadığından, yazıyı ayarlayamadım. Elinizde deneme süresi iş akdi feshi dilekçesi var mıdır? Bir de bu personelin çıkışını yaparken problem yaşar mıyız? Bizden bir hak talebinde bulunabilir mi?

Hoş geldin Hayriye Güler YILDIZ ;
Zaten adından da anlaşılacağı gibi bu bir deneme süreli çıkıştır. Yani çalışmasından memnun olmadığınız bir personeli 2 ay gibi bir süre içerisinde çıkarabilirsiniz. Genellikle bunu personel beceri yetersizliği olarak değerlendirirler. Şimdi size 15. madde deneme süresi iş akdi feshi dilekçesi gönderiyorum. Yalnız bunu word ile kendiniz düzenlemelisiniz.

15. Madde deneme süreli fesih yazısı örneği

15. madde diye belirttik. Ancak aslında 15. madde ile çıkarmak, deneme süreli çıkarmanın diğer bir anlamıdır. Bazı arkadaşlar ne anlama geldiğini bilmediğinden özellikle belirttik. Deneme süreli fesih yazısı örneği aşağıdaki gibi olabilir. Gayet standart ve kısadır. Kendi firmanızın çalışmakta olduğu iş konula göre gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Düzenlemeleri yaptıktan sonrada personele imzalatmak amacıyla tebliğ edebilirsiniz.

DİKKAT!  Veli toplantı davetiyesi örneği

Deneme süresi iş akdi feshi dilekçesi

Sayın     :               Hayriye Güler YILDIZ                                       

Adres:    :               –

                …………….……….A.Ş.      ünvanlı işverenliğimiz ile tarafınız arasında kurulan 09.11.2019 tarihli iş sözleşmesi uyarınca taraflara iki ay deneme süresi öngörülmüştür.

             Deneme süresi içerisinde işe ve işyerine uyum sağlama konusunda performansınız yeterli olmadığı kanaatine varıldığından 4857 sayılı iş Kanununun 15.Maddesi gereğince 09.01.2020 tarihinden geçerli olmak üzere iş sözleşmeniz sona erdirilmiş olup, hakettiğiniz ücret ve tüm yasal haklarınız banka hesabınıza yatırılacaktır.                               

                Bilgileriniz ve çalışmalarınız için teşekkür eder başarılarınızın devamını dileriz.

Fesih Kararını Tebliğ Eden                         Fesih Kararını Tebellüğ Eden

Aysel ÖTÜN                                                      Hayriye Güler YILDIZ

Bölge Sorumlusu                                    Kumaş Tasarımcı Teknisyeni          

DİKKAT!  Referans mektubu örneği

Son olarak bir personeli işten çıkarırken veya personel istifa ederken deneme süresi iş akdi feshi dilekçesi dışında da bir sürü farklı seçenek bulunmaktadır. Bunların tamamını görebileceğiniz işten ayrılma dilekçesi kategorisinden diğer formlara göz atabilirsiniz. Sonuçta askerlik, deneme süresi, istifa, evlilik gibi bir çok farklı işten çıkış sebebi bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir