DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Tutanak Örneği / Dernek olağan genel kurul toplantı tutanağı örneği

Dernek olağan genel kurul toplantı tutanağı örneği

Ocak 8, 2020 0 9.583

Ahmet DÖNMEZ :
Merhabalar, yönetim kurulunda bulunduğum derneğin yakın zamanda toplantısı olacaktır. Tartışmamız gereken çok sayıda konu başlığı bulunduğundan bunu bir tutanak ile yapmaya karar verdik. Zahmet olmazsa elinizde var ise dernek olağan genel kurul toplantı tutanağı örneği paylaşmanız mümkün müdür acaba?

Sayın Ahmet DÖNMEZ ;
Derneklerin yazılı bir şekilde işlem yapmaları çok önemlidir. Bu nedenle alınan kararlar yazıya mutlaka dökülmeli ve imzalatılmalıdır. İlk önce dernek tutanak örneğinde neler bulunmalı bunları paylaşacağım. Daha sonra da sayfanın en alt bölümünde dernek olağan genel kurul toplantı formunu word dosyası halinde yükleyeceğim.

Dernek Nedir?

Bilmeyen yaşı küçük genç arkadaşlar için kısaca bir tanımını yapma gereksinimi hissettim. Çok kısa uzatmadan bir kaç cümle ile anlatacağım

DİKKAT!  Cari hesap mutabakat formu

Dernekler;

Genellikle farklı şehirlere göç eden fakat memleketlerini unutmayan kişiler, vakit geçirmek amacıyla sürekli dernekleri tercih eder. Burada aynı yerden gelmiş kişiler olarak aynı dili konuşur ve güzel vakit geçirirler. Herhangi bir derneğe kayıtlı olan bireylerin ihtiyaçları doğrultusunda zaman zaman destekler sağlanabilir.

Dernek toplantı gündemi örneği

Öncelikle bir gündem belirlenerek o yönde yönetim kurulu davet edilir ve kararlar alınır. Gündem belirlendikten sonra dernek olağan genel kurul toplantı tutanağının taslağı hazırlanır. Şimdi de dernekte gündem örneği olabilecek bazı başlıkları listeleyelim.

DİKKAT!  Veli toplantı davetiyesi örneği

Gibi konular derneklerin gündem maddesi olabilir. Genellikle karar alınırken oylamaya sunulur ve çoğunluğa göre hareket edilir. Aşağıdaki linkten dilerseniz word formatında toplantı tutanağı örneğini indirebilirsiniz.

Dernek olağan genel kurul toplantı tutanağı örneği word formatında sizlerle. Derneğiniz ile ilgili alacağınız kararları bu şablona göre uyarlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir