DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / Ders planı şablonu

Ders planı şablonu

Nisan 27, 2020 0 5.746

Okan ALTIPARMAK :
Merhabalar, fizik öğretmeni olarak yeni göreve başladım. Okulda işlediğimiz üniteler ve dersler hakkında planların yazılabileceği ders planı şablonu arıyorum. Word formatlı yada excel formatlı olması oldukça fazla işime yarar.Açıkçası bilgisayar üzerinden düzenleyebileceğim bir word dökümanı işlerimi baya kolaylaştırır. Bir kaç sitede araştırma yaptım. Ancak istediğim ölçüde bir ders planı şablonu bulamadım. Sizlerde var ise yardımcı olma amacıyla paylaşabilir misiniz?

Sayın Okan ALTIPARMAK ;
Tam da ihtiyaçların doğrultusunda her üniteyi ve dersi ayrı bir şekilde yazabileceğin günlük ders planı şablonunu sayfanın en altına ekliyorum. Bu ders planı şablonunun farklı bölümlerde etkinlikler, değerlendirmeler ve görüşleri ayrı ayrı yazabilirsiniz. Şimdi de kısaca hangi bölümlere neler yazılabileceğinden bahsedeceğim.

DİKKAT!  D Smart İptal Dilekçesi

Ders ismi : Bir öğretmen aynı anda farklı derslere girebilir. Bu nedenle ders ismi alanına hangi ders için ders planı oluşturulduğu yazılmalıdır.

Sınıf : Sınıf öğretmenleri dışında bütün öğretmenler aynı anda bir çok farklı sınıfta aynı eğitimi vermektedir. Her ders anlattıkları sınıf için de ayrı bir ders planı şablonu oluşturmaları gerekmektedir. Bu nedenle hangi sınıf için notlar alınacaksa o sınıfın ismi yazılmalıdır.

Ünite ve konu ismi : Dersler üniteler ve konular şeklinde ilerlediği için form üzerine de o şekilde notlar alınması gereklidir. Bir ünitede çok sayıda konu olabilir ve bunun için mutlaka hem konu ismi hem de ünite ismi yazılı olmalıdır.

Önerilen süre : Konuların anlatımı, uzunluğu ve zorluğuna göre süreleri değişmektedir. Bu bölüme anlatacağınız konunun kaç ders saati alacağını yazmanız gerekmektedir.

DİKKAT!  Devamsızlık Tutanağı Örneği

Ders öğrenme etkinlikleri : Her konunun yada dersin anlatım şekli farklıdır. Bazı dersler soru cevap şeklinde ilerlerken bazıları da direkt uygulama ile sürdürülmektedir. İkinci bölümde de anlatılan dersin hangi yolla işlendiği mutlaka yazılmalıdır.

Planın uygulanmasına dair açıklamalar : Yapılan planlarda ders şablonunda bulunmayan içerikler var ise bu bölüme düz yazı ile yazılabilir.

Tüm form doldurulduktan sonra çıktı alınarak okul yöneticisinin ıslak imzası alınmalıdır. Okul müdüründen uygundur imzası alınması halinde dersler anlatıldığı şekilde işlenebilir.

Okulda eğitim veren öğretmenlerin kolaylıkla tüm derslerde kullanabileceği günlük boş ders planı şablonunu bu sayfadan worf formatında indirebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.