DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Excel Tabloları / Devirli kasa defteri excel indir

Devirli kasa defteri excel indir

Nisan 1, 2020 1 37.262

Yonca CEVHER :
Merhabalar, aile arasında kurduğumuz küçük bir işletmemiz var. Bu iş yerimizde basit bir şekilde hesaplarımızı not alabileceğimiz kasa defteri benzeri bir excel tablosuna ihtiyacımız var. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Çok detaylı bir şey olmasına gerek yok. Sadece günlük olarak gelir ve giderlerimizi kalem kalem yazabileceğimiz bir şey olması yeterlidir.

Sayın Yonca CEVHER ;
İşinizi görebilecek basit bir kasa defteri gibi bir excel tablomuz bulunmaktadır. Bu defteri sayfanın en altına ekledim. Dilerseniz tıklayıp direkt indirebilirsiniz. Ancak yüklenmesi 30 saniye civarı bir süre alabiliyor. 30’dan geriye saydığında beklemeyi unutmayın. Kısaca yaptığınız işlemlerde hangi bilgileri yazabileceğinizi de maddeler halinde anlatacağım.

Kasa defteri örneği

Devirli kasa defteri örneğinde hangi bilgiler kayıt altında tutulabilir?

DİKKAT!  3 lü vardiya çizelgesi örneği excel

+Sıra no : Rakamsal olarak 1 2 3 şeklinde otomatik olarak yazılmıştır. Herhangi bir müdahalede bulunmanızı gerektirmez. Her yaptığınız işlemin otomatik olarak bir sıra numarası olur. Dilerseniz üzerinde düzenlemeler yapıp değiştirebilirsiniz.

+Tarih : Yapılan gelir gider işlemlerinin en önemli kriterlerinden biri de tarihtir. Gün ay yıl şeklinde yazmak en doğrusudur. Bu sayede yapılan bir hata veya açıkları kolayca tespit edebilirsiniz. Tarihi kendiniz doldurduğunuz için istediğiniz zamanları yazabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse dünün fiş yada fatura bilgilerini bugün girebilirsiniz.

+Fatura no : Fatura no yazarken de çok dikkatli davranılmalıdır. Yine hatalı yazacağınız bir fatura numarası sayesinde arşivde aradığınız bir belgeyi bulmanız oldukça zor olacaktır.

+Açıklama : Buraya genelde bu faturanın hangi amaçla alındığı yazılmaktadır. Anlaşılır olması için önemli detaylar vermenizi öneririz. Örneğin; yapılan organizasyon için gömlekler kuru temizlemeye verildi. Tabii buradaki satırı kendi isteğinize göre genişletip, daha uzun cümleler yazabilirsiniz.

DİKKAT!  Durumumu anlatan dilekçe örneği

+Tutar : Yukarıda yazdığımız tüm maddelerin amacı aslında tutarlardaki hesaplamadır. Defter tutmamızın amacı da tutardır. Bu nedenle rakamlarda yapacağınız ufak bir hata zarar yada kar oranlarını büyük ölçüde etkileyecektir. Tabii yine buradaki tutarları kendi işlemlerinizle doğru orantılı olarak düzenleyebilirsiniz.

Devirli kasa takip defteri hakkında vereceğimiz bilgilerin tamamı bu kadardı. Excel tablosunu aşağıdan ücretsiz bir şekilde kolayca indirebilirsiniz.

Günlük kolay kullanıma uygun bir şekilde hazırlanmış, hemen hemen her kullanıcının rahatlıkla deneyip şablonunu ayarlayacağı devirli kasa defteri exceli indirin

( 1 ) Değerlendirme
  1. 335. satırdan itibaren sorun var. gider kısmına yazdığım rakamın 2 katı düşüyor. Bir türlü çözemedim. Programı tekrar indirdim aynı sorun tekrar yaşandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir