DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Dilekçe Kuralları / Dilekçede imza nereye atılır

Dilekçede imza nereye atılır

Ekim 4, 2020 0 7.031

Gamze AYDOĞDU :
Merhabalar, tekstil sektöründe ustabaşı olarak bir kumaş fabrikasında çalışmaktayım. Kendi isteğimle çalışmakta olduğum kurumdan ayrılmak istiyorum. Daha önce de sizlerden bununla ilgili bir dilekçe örneği talep etmiştim. Ancak kafamda önemli bir soru var. Yanlış bir işlem yapmamam adına tekrar sormak istedim. Yazacağım bu istifa dilekçesi örneğine atacağım imza benim için çok önemli. Bunun için sizlere dilekçede imza nereye atılır diye sormak istiyorum. Aynı zamanda dilekçelerdeki imzalar hakkında bilgi verebilirseniz çok iyi olur. Ne kadar kendi isteğimle ayrılacak olsam da hatalı bir işlem yapmak istemiyorum.

Gamze AYDOĞDU Merhaba;
Hangi kuruma dilekçe yazarsanız yazın her zaman doğru olan ismin üzerine imza atmaktır. Şimdi de bir dilekçe üzerine imza atılırken nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında bilgiler vereceğim. Bu sayede kimse atacağı imzalar hakkında sorun yaşamaz diye düşünüyorum.

DİKKAT!  Dilekçe hangi renk kalemle yazılır

Resmi yada özel bir kuruma verilen dilekçelerde imzada dikkat edilmesi gerekenler

+İmzada en önemli husus benzerliktir. Daha önce attığınız imzalar ile sonra atacağınız imzalar her zaman aynı olmalıdır. Bazen bazı kurumlar imza uyuşmazlığından dolayı işleminizi geciktirip tekrar imza talep edebilirler. Yaptığınız el hareketinin inceliğinden bile imzanın aynı yada farklı olduğu anlaşılabiliyor.

+İmza değişimi : Bir önceki maddenin devamı niteliğindedir. Kişi belirlediği bir imzayı değiştirmemelidir. Bu durum her zaman illa ki bir yerde sorun oluşturacaktır. Bazı kişiler zevk amaçlı farklı yerlerde farklı imzalar atmaktadır. Bu durum zaman içerisinde aleyhinize kullanılabilmektedir.

+İmza sayısı : Bir dilekçe üzerinde aynı kişiye ait sadece 1 imza bulunmalıdır. Bazen farklı kişiler aynı dilekçeye imza atabilir. Bir dilekçe örneğine birden fazla kişi de imza atabilmektedir.

DİKKAT!  Dilekçede tarih nereye yazılır

+İmza yeri : Yazının başında da yazmış olduğumuz gibi bir imza mutlaka kural gereği ismin üst bölümüne atılmalıdır.

Her dilekçede imza bulunur mu?
Elbette, bir dilekçe üzerinde imza yok ise dikkate alınmaz ve geçersiz olarak sayılır. Bu nedenle nereye bir yazı teslim ederseniz edin mutlaka imza atmayı unutmayın. Aksi takdirde vereceğiniz yazı hiçbir şekilde işleme dahil edilemez. Hatta imzanız bulunmadığı için belki sizinle iletişime de geçebilirler.

Standart bir dilekçe örneği üzerinde imzanın ne şekilde atıldığını ve dilekçede imza nereye atılır sorusunun cevabını bu yazımız üzerinde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir