DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / İzin Dilekçesi Örneği / Doğum sonrası ücretsiz izin dilekçe örneği

Doğum sonrası ücretsiz izin dilekçe örneği

Aralık 24, 2019 0 16.057

Tuğba AKAR :
Merhabalar, milli eğitim bakanlığına bağlı bir okulda biyoloji öğretmeni olarak görev almaktayım. Bir süre önce doğum yaptım ve izinlerim bitti. Bunun üzerine bir de ücretsiz izin hakkımız olduğunu duydum. Böyle bir imkanımız var mıdır? Eğer hakkım var ise şu anda korona virüs gibi bir salgın varken kesinlikle dönmeyi düşünmüyorum.Konu hakkında bilgi verebilir misiniz? Sanırım bir de bu durumu değerlendirebilmek için milli eğitim bakanlığa doğum sonrası ücretsiz izin dilekçe örneği yazmak gerekiyormuş. Acaba mümkünse bunu da paylaşabilir misiniz?

Sayın Tuğba AKAR ;
Elbette doğum sonrası izniniz bittiğinde, sizlerinde isteğine bağlı olarak 6 ay gibi bir süre içinde başlatılmak üzere bir ücretsiz izin hakkınız bulunmaktadır. Bunu kullanabilmek için doğum sonrası ücretsiz izin dilekçe örneği kullanmanız gerekmektedir. Sayfanın en altına word formatında ekledik. Ancak bu durumu değerlendirmek için bazı şartları yerine getiriyor olmak gereklidir.

DİKKAT!  Durumumu anlatan dilekçe örneği

Doğum sonrası ücretsiz izin şartları

+Doğum sonrası izinlerin sonlanmasında sonra 6 ay içinde başlamalıdır.

+Bunu kullanabilmek için mutlaka, çalışmakta olduğunuz iş verene 1 ay öncesinden doğum sonrası ücretsiz izin dilekçe örneğini teslim etmeniz gereklidir.

+Doğum istirahat ve raporlarınızın bitmesinden itibaren işe başladıysanız eğer yine de böyle bir hakkınız bulunmaktadır. Dilerseniz yine yazılı olarak talep edebilirsiniz. Ancak bu hakkınızı raporunuzun bitmesinden 6 ay sonra kullanamazsınız.

+Dilekçeyi çalışmakta olduğunuz ilçe milli eğitim müdürlüğüne yazmalısınız. Farklı ilçe veya il’e verilen talepler kabul edilemez.

+Doğumunuzun hangi tarihte yapıldığını dilekçe örneğine dahil etmelisiniz.

+İlçe milli eğitim bakanlığına teslim edilecek belgeyi mutlaka kendi el yazınız ile yazmalı ve ıslak imza atmalısınız.

DİKKAT!  5 Yilini dolduran memura ucretsiz izin dilekcesi ornegi

+Hangi tarihler aralığında değerlendirmek istediğinizi de mutlaka doğum sonrası ücretsiz izin dilekçe örneğine yazmalısınız.

+Mutlaka hangi görevde çalıştığınızı ve görev yerinizi de bu yazıya dahil etmelisiniz.

+Son olarak doğum yaptığınız hastane ile ilgili doğum raporunu da bu dilekçe ile birlikte teslim etmelisiniz.

Yukarıda yazdığımız şartları sağlıyorsanız eğer aşağıdaki gibi bir yazı yazmanız yeterli olacaktır. Doğum sonrası ücretsiz izin hakkında sormak istedikleriniz olursa , yine yorumlar bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Öğretmen veya memur hanımlarımızın işlerini kolaylaştırmak amacıyla bu sayfa üzerinden word formatlı doğum sonrası ücretsiz izin dilekçe örneğini paylaşıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir