DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Sgk dilekçe örnekleri / E-Devlet’ten Emeklilik Dilekçesi Örneği

E-Devlet’ten Emeklilik Dilekçesi Örneği

Ekim 13, 2021 0 33

E-devlet üzerinden yapılabilecek birçok önemli işlem var. İnsanların bireysel olarak tüm bilgilerinin yer aldığı e-devlet sistemi sürekli geliştirilirken devlet sistemi kullanmak içinde teşvik ediyor.

E-devlet sisteminin kullanılabilmesi için öncelikli olarak bir e-devlet şifresine sahip olmak gerekiyor. E-devlet şifresi PTT’lerden belli bir ücret karşılığında alınabiliyor. Şifre alındıktan sonra sisteme TC kimlik numarası ve alınan bu şifreyle birlikte girilebiliyor.

E-devlet’ten emeklilik dilekçesinin yanı sıra aynı zamanda emeklilik gün sayınızı ve ne kadar çalıştığınız gibi tüm detayları da görebiliyorsunuz.

E -Devletten Emeklilik Dilekçesi Nereye Verilir?

E-devlet üzerinden alınmış olan dilekçe örneğini yine sistem üzerinden göndermek gerekiyor. Çünkü bu tip işlemlerde resmiyetin kazanabilmesi için resmi kanalların kullanılması gerekiyor. Dilekçeyi gönderebilmek içinde form üzerinde bulunan yönlendirmeleri takip etmek yeterlidir. Ancak siz sistem üzerinden göndermek istemede ve dilekçeyi doldurup kendiniz elden teslim etmekte isteyebilirsiniz. Bu durumda sitemizden indireceğiniz dosya üzerinde gerekli doldurmaları yapabilirsiniz. Doldurma işlemi sonrasında dilekçenin çıktısı alınarak SGK’ya teslim edilebilir. Eskiden emeklilik işlemleri zor ve zahmetliyken günümüzde daha hızlı ve kolaylaştırılmıştır.

Ne Zaman Sonuçlanır?

Emeklilik dilekçesini teslim ettikten sonra işlemlerinizin sonuçlanmasını beklemeniz gerekiyor. Verdiğiniz dilekçenin yanıtının size geri dönmesi ise 6–7 gün arasında değişiyor. Eğer ki emeklilik başvurusunda bulunmuş olan kişiler emeklilik hayatında farklı kurumlarda çalışmışlarsa bu durumda dilekçenin sonuçlanması 20 günü bulabilmektedir.

DİKKAT!  Sgk hizmet birleştirme dilekçesi

Aşağıda E-Devlet’ten Emeklilik Dilekçesi Örneği yer almaktadır. Dilekçe örneğini tıklayarak indirip doldurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.