DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / Ek Beyan Dilekçesi Örneği

Ek Beyan Dilekçesi Örneği

Haziran 16, 2020 1 4.515

Burcu BAKDUR :
Merhabalar, yakın zamanda kardeşimin mahkemesi olmuştu. Mahkeme sürecinden sonra bizden bazı talep edilen şeyler oldu. Bunları da ek beyan dilekçesi ile bildirmemiz gerekiyormuş. Bize ek beyan dilekçesi nedir tanımını yapabilir misiniz? Bir de örnek teşkil edecek ve bizim işlemimizi kolaylaştıracak ek beyan dilekçesi örneği var ise paylaşabilir misiniz?

Sayın Burcu BAKDUR ;
İlk önce senin için tanımını yapacağım. Daha sonra da sayfanın en altına istediğin gibi örnek bir belgeyi dahil edeceğim. Aynı zamanda bu formu yazarken de sizden hangi bilgilerin talep edildiğini ve nelere dikkat etmeniz gerektiğine de kısaca değineceğim.

Ek Beyan Dilekçesi Nedir?

Mahkeme sırasında yada dilekçe işlemleri gerçekleştirildikten sonra farklı olayların gelişmesi ile birlikte yeni verilerin güncellemesi amacıyla kullanılan belgeye ek beyan dilekçesi adı verilir.

DİKKAT!  Durumumu anlatan dilekçe örneği

Sonradan eklenecek her veri açıklamaları ile ek beyan dilekçesine dahil edilir.

Ek beyan dilekçesinde hangi bilgiler gereklidir?

DİKKAT!  Karar Düzeltme Dilekçesi Örneği

Ek beyan dilekçesi dışında mahkemelerde gerçekleşen davalar hakkında farklı yazı şekillerine ihtiyacınız olabilir. Bunların tamamına da dava dilekçesi örneği isimli kategorimize tıklayarak ulaşabilirsiniz. Eğer aradığınız bu sayfaların hiç birinde bulunmuyor ise yorumlar bölümünden bize ulaşmanız halinde ihtiyacınız doğrultusunda bir belgeyi de sayfalarımıza dahil edebiliriz.

Aşağıdan ek ile ilgili belgeyi word formatında indirebilirsiniz. Ek beyan dilekçesinin word formatında olması sebebiyle istediğiniz gibi üzerinde düzenlemeler yapabilirsiniz.

İdare mahkemesi yada yargıtay gibi mahkemelere teslim edilmek üzere hazırlanmış ek beyan dilekçesi örneği word şablonu ile hazırlanmış şeklini indirebilirsiniz.

( 1 ) Değerlendirme
  1. Bir arkadaşım rahmetli oldu .KHK lı. İdari ve adli süreç devam ediyor.
    Eşine yardımcı olmak isityorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.