DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Genel / Elektrik direği kaldırma dilekçesi örneği

Elektrik direği kaldırma dilekçesi örneği

Haziran 24, 2020 1 13.826

Gürbüz ÖKTEN :
Hocam Merhabalar, 1 2 aylık bir süre içerisinde Almanya’ya aile ziyaretine gitmiştim. Bu süre zarfı içerisinde herhangi bir şekilde benim onayımı almadan tarlamın içine elektrik direği dikilmiş. Bu durum ciddi şekilde yaptığım işleri olumsuz etkiliyor. Düşünsenize tarlayı sürerken traktörü direğin etrafından nasıl geçireceğim. İlla ki bir şekilde bana zorluk çıkarıyor. Herhangi bir şekilde tarlamda bulunan bu elektrik direğini kaldırma şansım var mıdır? Bir arkadaşım elektrik direği kaldırma dilekçesi örneği ile Tedaşa başvurmamı ve bu durumu çözeceklerini söylediler. Eğer sizde bu durum için bir dilekçe örneği var ise bana gönderebilir misiniz?

Sayın Gürbüz ÖKTEN ;
Evet, bir dilekçe ile Tedaş’a başvuruda bulunabilirsiniz. Sizin rızanız olmadan yapılan bir işlem olduğundan dolayı mutlaka sizlere yardımcı olacaklardır. Word formatında eklemiş olduğum yazıyı kullanabilirsiniz.

Elektrik direği yer değiştirme dilekçesi

Yukarıdaki durumu yaşayan kişiler yer değiştirme dilekçesini de kullanabilirler. Elektrik direği hakkında farklı mesajlar geldiği için hem kaldırma, hem yer değiştirme , hem de talep etme dilekçelerini aynı başlıkta değerlendiriyoruz.

DİKKAT!  Engelli raporuna itiraz dilekçesi örneği

Çevrede direk için daha uygun olduğunu düşündüğünüz bir bölüm var ise önerilerde bulunabilirsiniz. Sonuçta direğe bazı bölgelerde sizinde ihtiyacınız olabilir. Özellikle günümüzde elektrik direkleri aydınlatma amacıyla da kullanılmaktadır. Sonuçta sizin tarlanıza yakın bir alana yerleştirilen bir direk güzel bir aydınlatma sağlayacaktır.

Elektrik direği isteme dilekçesi

Bazen de kaldırma ve yer değiştirme talep edenlerin aksine direk ihtiyacı olan kesimler olabilir. Çevrenin aydınlanması talep edilebilir yada bir apartmanın elektrik ihtiyacı yeterli gelmeyebilir. Bu gibi durumlarda farklı bir yerde bulunan elektrik direğinin kişiye yakın bir yere taşınması talep edilebilir.

Aşağıda yer alan elektrik direği isteme dilekçe örneğinde de şantiye elektriğinin yetersiz olduğu ve bölgeye direk dikilmesinin talebi anlatılmaktadır.

Yukarıdaki yazıların tamamı mutlaka Tedaş’a teslim edilmelidir ve talebiniz doğrultusunda mağduriyetinizi kanıtlayabilmeniz için ilgili ekler de mutlaka teslim etmelisiniz. Kanıt niteliğinde bir delil yok ise tanık olarak bir kişiyide ayarlayabilirsiniz.

DİKKAT!  Evlilik nedeniyle işten ayrılma dilekçesi

İhtiyacınız doğrultusunda kullanabileceğiniz çevrenizde bulunan elektrik direğini kaldırma , yer değiştirme ve talep etme dilekçe örneğini indirebilirsiniz.

( 1 ) Değerlendirme
  1. Selamün aleyküm hocam.evimizin önünde 25 seneden fazla oldu elektrik direği var bunun karşılığında tedastan yada yetkililerden para alabilirmiyiz evinin önünde elektrik direği olanlar para alabilir mi. Teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.