DilekceHocasi.com Amblem
Dilekçe Hocası / Tutanak Örneği / Elle yazılan vasiyetname örneği

Elle yazılan vasiyetname örneği

Ocak 25, 2020 1 10.102

Şükriye SİCİMOĞLU :
Merhabalar, 66 yaşında bir babam var. Kendisinin sağlığı sıhhati yerinde olmasına rağmen, kendisinin vefatından dolayı çocuklarının sorun yaşamaması adına bir vasiyetname bırakmak istiyor. Bunu da sadece ölmesi halinde bizim görebileceğimizi söylüyor. Aslında çok fazla uzatmadan sizlerden elle yazılan vasiyetname örneği isteyecektim. Babama çıktı alıp verebileceğim bir yazı olması yeterli olacaktır.

Şükriye SİCİMOĞLU Merhaba,
Elimde bir adet şablon bulunmaktadır. Bu şablon word formatında olduğundan dolayı, indirip kolayca yazdırabilirsiniz. Ancak muhakkak babanızın bunu kendi el yazısı ile yazıp,imzalaması gerekmektedir. Aksi takdirde bu durumların dışında vasiyetname geçersiz sayılacaktır. Bu gibi durumların yaşanmaması adına babanıza bilgi vermenizi öneririz.Örnek şablon olarak aşağıdaki belgeyi kullanabilirsiniz.

Vasiyetname nedir?

Konu ile ilgili detaylı bi bilgi yazmadan önce tanımını yapmamızın daha dorğu olacağını düşündük.

DİKKAT!  Engelli raporu başvuru dilekçesi

Vasiyetname, vefat eden kişinin çok daha önceden yada vefatının hemen öncesinde çeşitli istek ve miras paylaşım bilgilerinin yer aldığı, bizzat kendi el yazısı ile yazdığı belgedir. Eğer bu belgenin resmi bir niteliği olması isteniyorsa, iki tanık ve memurlar ile birlikte hazırlanmalıdır. Sulh hakimi yada noter, bu işlemleri gerçekleştirebileceğiniz yetkili merkezlerdir.

Tanıklık yapan kişilere vasiyetnamede ne yazıldığı hakkında bilgi verilmesi gibi bir zorunluluk yoktur. Tanıklar, mirasçının akli dengesinde herhangi bir problem olmadığını belgelemek amacıyla imzaları atarlar.

Vasiyetname nasıl yazılır nelere dikkat edilir?

DİKKAT!  Çalışma Belgesi Örneği Word

Yukarıda yazılan maddelere uyulması halinde çok büyük sorunlarla karşılaşılmaz.

Elle yazılan vasiyetname örneğinde nelere dikkat edilmeli ve kişi yazarken hangi kurallara uymalıdır. Şablon ve dikkat edilmesi gerekenler bu yazıda

( 1 ) Değerlendirme
  1. Ben hristiyan oldum ama ailem bana sormalik yapdiģi için Ben öldümümde beni müslimanlik kurallarina göre gömülmek istemiyorum . Bunu için vasiyatname yazabilirmiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir